Vagon Maks Klodič Avtovlak

Vse okoli izdelovanja maket in elementov na njej.
Odgovori
Lukamatija
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 31.08.2021, 19:30

Vagon Maks Klodič Avtovlak

Odgovor Napisal/-a Lukamatija »

Pozdravljeni,

to je moj prvi prispevek na tem forumu, kateremu sicer že nekaj let sledim, zato se v naprej opravičujem za morebitne napake. Oglašam se vam iz Trsta, kjer sem tudi član mestnega Železniškega Muzeja.
Predno sem se lotil objave, sem poiskal v forumu morebitne prispevke na temo avtovlaka, točneje potniškega vagona Maksa Klodiča. Nisem jih zasledil, zato odpiram temu ustrezno novo temo.
Želel bi vam predstaviti predelavo modela vagona ACME v H0 merilu. Avtor dela in slik je gospod Pietro Cvitanich. Slednji ne obvlada slovenskega jezika, zato vam posredujem njegove slike.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Modelu manjkajo sicer še nekateri detajli.
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Vagon Maks Klodič Avtovlak

Odgovor Napisal/-a miloš »

Zanima me,kako je pobarvano.Ali je to z digitalnim tiskom,so nalepke ali kako drugače?
LP Miloš
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Vagon Maks Klodič Avtovlak

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Zelo lep model! Dejansko je tak, kot da bi ga A. C. M. E. sam naredil (za kar tudi upam, da ga bo). In jaz ti želim veliko užitkov na našem forumu!
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Vagon Maks Klodič Avtovlak

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Čestitke, samo to lahko rečem! =D> =D> =D> =D>
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Lukamatija
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 31.08.2021, 19:30

Re: Vagon Maks Klodič Avtovlak

Odgovor Napisal/-a Lukamatija »

Originalna barva vagona je bila popolnoma in temeljito odstranjena, nakar je sledilo čiščenje površin. Na golo podlago je potem avtor nanesel z aerografom nitro barvo. Risbe, slike, vzorci so profesionalno tiskane nalepke na mikrometrični podlagi. To delo je opravila tipografija.
Veliko dela, truda in...živcev je terjal postopek postavljanja številnih izrezanih nalepk na sicer gladko površino vagona.
Avtor hrani v digitalni obliki master vseh nalepk in če koga zanimajo, jih je pripravljen po dogovoru podeliti.
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Vagon Maks Klodič Avtovlak

Odgovor Napisal/-a miloš »

Hvala za razlago.Sam imam Baata iz avtovlaka,potiskanega s tampotiskom,kar je precej lažje,razen barvanja vrat,ki vzame nekaj časa.
LP Miloš
Odgovori