Train Sim

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Odgovori
Slovenc1997
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 39
Pridružen: 28.01.2021, 22:58
Kraj: Bohinj

Train Sim

Odgovor Napisal/-a Slovenc1997 »

Pozdravljeni, zanima me ali bo kaj narobe z mojim računalnikom če si naložim TS, ker ima nekoliko večje zahteve, kot jih zmore moj PC (nižji RAM ipd.)?
Dodajam 2 sliki, da boste videli razliko in mi lažje svetovali:
  • Moj PC: Slika
  • TS: Slika
M. S.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a mkx »

Slik vsaj jaz ne vidim.

Sicer pa takole: če je tvoj računalnik slabši kot so zahteve, bo TS pač deloval slabo. To se bo videlo tako, da bo osveževanje slike počasno (recimo manj kot 10FPS), lahko se bo kdaj kaj zataknilo (ker bo računalnik predolgo nalagal nove objekte za nadaljnjo vožnjo), lahko se bo kdaj kaj vsulo (ker bo TS pač zahteval več pomnilnika kot ga računalnik ima), lahko se bo nalaganje scenarija vleklo kot jara kača ... in katera koli kombinacija navedenih obnašanj. Pa najbrž sem kakšno negativno obnašanje še pozabil napisati.

Ravno količina RAMa zna biti največji problem (zatikanje, sesuvanje), počasna grafika je malo manjši problem (nizki FPS), počasen disk še najmanjši problem (počasno nalaganje ob zagonu TS in začetku igre scenarija).

Skratka, za udobno igranje TS je pomembno imeti računalnik, ki zadošča vsaj minimalnim zahtevam. In pri tem upoštevaj, da imajo kakšni (plačljivi ali brezplačni) DLCji višje zahteve kot osnovni TS, zato računalnik, ki ravno še dosega minimalne zahteve, morda ne bo dovolj dober za udobno igranje TS v naslednjih letih (nadgradnje TS in DLCjev znajo zviševati minimalno konfiguracijo).
LP, Metod
Slovenc1997
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 39
Pridružen: 28.01.2021, 22:58
Kraj: Bohinj

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a Slovenc1997 »

V redu, bom pač moral počakati še nekaj let, pa upam, da bo šlo.
Pri slikah sem upošteval vsa navodila, pa jih tudi jaz ne vidim.......
M. S.
Slovenc1997
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 39
Pridružen: 28.01.2021, 22:58
Kraj: Bohinj

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a Slovenc1997 »

mkx napisal/-a: 27.10.2021, 17:04 Slik vsaj jaz ne vidim.

Sicer pa takole: če je tvoj računalnik slabši kot so zahteve, bo TS pač deloval slabo. To se bo videlo tako, da bo osveževanje slike počasno (recimo manj kot 10FPS), lahko se bo kdaj kaj zataknilo (ker bo računalnik predolgo nalagal nove objekte za nadaljnjo vožnjo), lahko se bo kdaj kaj vsulo (ker bo TS pač zahteval več pomnilnika kot ga računalnik ima), lahko se bo nalaganje scenarija vleklo kot jara kača ... in katera koli kombinacija navedenih obnašanj. Pa najbrž sem kakšno negativno obnašanje še pozabil napisati.

Ravno količina RAMa zna biti največji problem (zatikanje, sesuvanje), počasna grafika je malo manjši problem (nizki FPS), počasen disk še najmanjši problem (počasno nalaganje ob zagonu TS in začetku igre scenarija).

Skratka, za udobno igranje TS je pomembno imeti računalnik, ki zadošča vsaj minimalnim zahtevam. In pri tem upoštevaj, da imajo kakšni (plačljivi ali brezplačni) DLCji višje zahteve kot osnovni TS, zato računalnik, ki ravno še dosega minimalne zahteve, morda ne bo dovolj dober za udobno igranje TS v naslednjih letih (nadgradnje TS in DLCjev znajo zviševati minimalno konfiguracijo).
Imaš mogoče ti kakšen nasvet za slike?
M. S.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a mkx »

Slovenc1997 napisal/-a: 27.10.2021, 18:48 Imaš mogoče ti kakšen nasvet za slike?

Nimam izkušenj z javno objavo slik iz DropBoxa, morda moraš posebej označiti, da so javno dostopne?
LP, Metod
Slovenc1997
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 39
Pridružen: 28.01.2021, 22:58
Kraj: Bohinj

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a Slovenc1997 »

  • PC: Slika
[/list]TS: Slika[/list]
M. S.
tango
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 05.11.2009, 0:35

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a tango »

Procesor ni problematičen, saj je tu primerjava med četrto in osmo generacijo. In tu je tvoj v prednosti (Klik).

Problem se lahko pojavi edino pri grafiki, saj prenosniki ponavadi niso ravno najboljši za igranje iger, razen če so pač sestavljeni v dotičen namen. Igra ti bo delovala, grafike pa pač ne nastavi na najvišje možne specifikacije. Sicer že zaradi resolucije ekrana na prenosniku ne boš imel bohve kakšne super slike. Ampak za prvo silo bo.
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

tango napisal/-a: 28.10.2021, 11:51 Procesor ni problematičen, saj je tu primerjava med četrto in osmo generacijo. In tu je tvoj v prednosti (Klik).

Problem se lahko pojavi edino pri grafiki, saj prenosniki ponavadi niso ravno najboljši za igranje iger, razen če so pač sestavljeni v dotičen namen. Igra ti bo delovala, grafike pa pač ne nastavi na najvišje možne specifikacije. Sicer že zaradi resolucije ekrana na prenosniku ne boš imel bohve kakšne super slike. Ampak za prvo silo bo.
Tukaj nam manjka najbolj pomemben podatek, kakšno grafično kartico ima vgrajeno. Od tega bo najbolj odvisno če bo simulator deloval ali ne.
V kolikor ima samo integrirano grafiko (v procesorju) potem bo deloval zelo slabo.
Vsi novejši prenosniki imajo že vsaj FullHD resolucijo zaslona, tako da to ne bo problem.
Slovenc1997
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 39
Pridružen: 28.01.2021, 22:58
Kraj: Bohinj

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a Slovenc1997 »

Verjetno zunanji trdi disk ne bi nič spremenil, ali bi? :?: :?:
M. S.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a mkx »

Ne bi.

Če pa že, pa kvečjemu na slabše ... tisti USB priklopi znajo izgubljati stik.
LP, Metod
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Train Sim

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

Glede na nekaj hitrih google searchov je minimalna potrebna grafična kartica (750ti) za 290% boljša od tvoje integrirane grafične kartice, tako da se bojim da tole ne bo funkcioniralo. Sploh ker je TS precej neoptimiziran in občasno slabo deluje tudi na sistemih, ki so precej močnejši od priporočenih specifikacij.
Odgovori