Tandem lokomotiv

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Odgovori
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Tandem lokomotiv

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Zanima me aali mi lahko nekdo malo razloži, kako bi z CV-ji sprogramiral da bi mi lokomotivi vozili skupaj va tandemu.
Uporabljam DCC Roco Multimous.
Imam Alpsko konvencijo opremljeno z Loksound dekoderjem V3.5, in pa SŽ541-107 opremljeno z LokSound V4.0

Hvala za odgovore.;)
ukunaver
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 74
Pridružen: 21.11.2007, 19:49
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Tandem lokomotiv

Odgovor Napisal/-a ukunaver »

Primoz napisal/-a:Zanima me aali mi lahko nekdo malo razloži, kako bi z CV-ji sprogramiral da bi mi lokomotivi vozili skupaj va tandemu.
Uporabljam DCC Roco Multimous.
Imam Alpsko konvencijo opremljeno z Loksound dekoderjem V3.5, in pa SŽ541-107 opremljeno z LokSound V4.0

Hvala za odgovore.;)
Sta dve metodi (ki sta natančneje opisani v mojem že omenjem članku http://www.ctk.uni-lj.si/users/kunaver/ ... consisting):

1. Basic-consisting: Obema lokomotivama daj isti naslov (adreso), pa bosta poslušali iste ukaze.

2. Advanced consisting: Obema lokomotivama v CV19 vpišeš enak naslov (med 1 in 99), ki ga nima nobena druga lokomotiva. Hitrost obeh lokomotiv boš sedaj lahko upravljal s tem naslovom. Nato lahko v CV21 in 22 vneseš, katere funkcije (luči ...) slišijo na skupni naslov, katere na originalna naslova lokomotiv. To najlažje narediš s programom DecoderPro (http://www.ctk.uni-lj.si/users/kunaver/ ... dekoderjev). Če boš hotel to sprogramirati peš, boš moral naštudirati navodila za dekoder in opraviti nekaj binarne aritmetike (vsak bit v teh dveh CVjih odloča o eni od funkcij). Ko lokomotivi nočeš več voziti skupaj, v CV19 vpišeš 0. V te CVje lahko pišeš tudi "na glavni progi" (ne le na programskem tiru), pri čemer uporabljaj njuna originalna naslova.

Če boš hotel, da obe lokomotivi vozita res enako hitro (in se ne porivata med seboj) se boš moral poigrati še z nastavitvami hitrosti - vse to je opisano v članku.

L.p. Uroš
Odgovori