RailAd news 2014/15 from Wien

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Odgovori
sz541
Kurjač
Kurjač
Prispevkov: 48
Pridružen: 24.07.2006, 7:17
Kontakt:

RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a sz541 »

RailAd news 2014/15, presentation at the fair in Wien
Slika
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a mkx »

Imam nekaj dilem glede RailAd-ovih modelov 541. Pa pojdimo po vrsti:
  • ali so tehnično RailAdove Žive vredne svojega denarja v primerjavi z Živami ostalih proizvajalcev? Pri tem mislim na RailAd-ovo rdečo Živo 541-110, katero v DC analog verziji prodajajo po 210€. Kako se lahko tehnično primerja z Rocovo ali Pikovo izvedbo?
  • ali ima ESU Loksound V4.0, ki ga RailAd prodaja zraven Živ (in ga cenijo na 114€), kakšne dodatne funkcije v primerjavi s "standardnim" Loksoundom, ki ga Moko prodaja po ceni okoli 80€? Je morda RailAdov zvok kaj bolj realističen od ESUjevega ali kaj podobnega?
Rad bi namreč kupil dve Živi, eno rdečo in eno Einsteina (ko bo na voljo). Pa me zanima, ali je rdečo vredno kupiti pri RailAd ali morda kje kakšno Piko za recimo 130€? In ali je vredno pri RailAd kupiti lokomotivo skupaj z dekoderjem ali pa raje kje drugje posebej dekoder in ga potem vgraditi.

In tukaj govorim o novih lokomotivah po priporočenih cenah, vem da se da tako nove kot rabljene na kakšnem eBayu dobiti ceneje.
LP, Metod
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

mkx napisal/-a:... Pa me zanima, ali je rdečo vredno kupiti pri RailAd ali morda kje kakšno Piko za recimo 130€?

In ali je vredno pri RailAd kupiti lokomotivo skupaj z dekoderjem ali pa raje kje drugje posebej dekoder in ga potem vgraditi...
jaz imam v lasti štiri sž 541 lokomotive:
- roco sž 541 001 alpska konvencija
- piko sž 541 015
- railad sž 541 101 leonardo da vinci
- railad sž 541 104 mammut

na kratko o razlikah:
- lokomotive od rocota in railada so si na pogled zelo pogobne, izgledajo zelo realistično z vsemi detalji. Zraven so vključeni tudi dodatni vitrinski delci (plug, spenjače, zračne cevi, ...). Glavna razlika je pri lučeh, katere se mi zdijo bolše pri railadu, saj uporabljajo maj svetlobnih kanalov + lokomotive railad imajo razvsetljeno kabino (upravljanje z DCC)
- kar se tiče pikota je tako kot je razlika v ceni tudi razlika v izgledu lokomotive. Pantografi izgledajo zelo čudno, pravtako so kolesa narejena manj detaljno. Pri piko lokomotivi ne prejmeš dodatnih vitrinskih delcev.

par slik za primerjavo

piko

Slika

roco (podobno kot pri railad-u, ne najdem zdele druge slike)

Slika

Sam sem vse lokomotive kupil brez digitalnega dekoderja (v času nakupa lokomotiv sem imel analogno maketo), sedaj pa sem v vse lokomotive sam vgradil dekoderje (prehod na digitalno vodenje)
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Evo še strehe z Railad lokomotive:
Slika
Slika je od RailAd-a, z njihove diorame.

Da se videti tudi neke manjše razlike med elementi na Roco-vi strehi in RailAd-ovi strehi. Baje naj bi bila RailAd-ova streha pravilnejša za SŽ 541.
Goran
Uporabniški avatar
Tapetar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 96
Pridružen: 05.10.2013, 18:03
Kraj: Maribor & Ptuj

Re: RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a Tapetar »

Railad je narejen najbolj realistično, vsaka malekost je popolna- kdor to ceni, bo plačal to ceno in bo zadovoljen. Uporablja točno ta esu zvočni dekoder, ki je realistični zadetek v polno in karkoli drugega boljšega ne boš dobil.
Tudi roco je v vsem na podobnem nivoju.
Pri pikotu pa gre za "budget" model in je najboljši v -razmerje cena/dobljeno. Vse je pravilno napisal @andrazspan. Ne priporočam pa pikotovega zvoka za taurus 3, ker je povsem mimo- nerealen!
Pikotovi modeli tudi odlično vozijo na digitalu (ni izgubljanja stika na nečistočah), drugi proizvajalci z zvokom, so veliko bolj občutljivi. To zadnje velja vsaj zame (Märklin AC).

P.S.:
Tudi vstopni "budget" Märklin modeli brez zvoka vozijo brez najmanjše težave, kar se tiče izgube stika. Komur je to pomembno, je dobro, da na to računa.
Zaljubljen v modelno (Märklin Digital H0) in pravo železnico
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a mkx »

Najlepša hvala za dosedanje prispevke. Se priporočam še za kakšno mnenje.

Na hitro sem pobrskal po ESU-jevi spletni strani in našel le "OEM" zvok za RailAd-ove 541. Ali je to edini zvok za 541 za LokSound? Ali se ga lahko naloži na "navaden" dekoder ali pa je to morda ekskluziva za dekoderje, kupljene pri RailAd?
LP, Metod
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

mkx napisal/-a:Najlepša hvala za dosedanje prispevke. Se priporočam še za kakšno mnenje.

Na hitro sem pobrskal po ESU-jevi spletni strani in našel le "OEM" zvok za RailAd-ove 541. Ali je to edini zvok za 541 za LokSound? Ali se ga lahko naloži na "navaden" dekoder ali pa je to morda ekskluziva za dekoderje, kupljene pri RailAd?
Če jaz prav zastopim, lahko zvok sam naložiš na navaden dekoder, potrebuješ pa programator sound dekoderjev. Namreč imel sem namen kupiti LokSound micro V4 (za N) in ga vgraditi v Hobbytrainovega Da Vincija. Nisem pa 100% da je točno tako.
Če to ne gre, se še vedno lahko da na dekoder zvok od OBB 1116. Ni čisto isto, je pa približek.

EDIT:
Na vrhu strani piše:
Here you can find project files for our LokSound V4.0 decoders that are made for certain, selected locomotives from various manufacturers. Our decoders in combination with these files are either factory-preinstalled or the locomotive was designed "sound friendly" for the usage of our decoders. Please use the latest LokProgrammer Software V4 to download these files to the decoder.
If you already know the ESU project ID (5-digit code), simply enter it in the search field.
Je pa res da je še vedno dvoumno...
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a Tonka »

andrazspan napisal/-a:
mkx napisal/-a:... Pa me zanima, ali je rdečo vredno kupiti pri RailAd ali morda kje kakšno Piko za recimo 130€?

In ali je vredno pri RailAd kupiti lokomotivo skupaj z dekoderjem ali pa raje kje drugje posebej dekoder in ga potem vgraditi...
jaz imam v lasti štiri sž 541 lokomotive:
- roco sž 541 001 alpska konvencija
- piko sž 541 015
- railad sž 541 101 leonardo da vinci
- railad sž 541 104 mammut

na kratko o razlikah:
- lokomotive od rocota in railada so si na pogled zelo pogobne, izgledajo zelo realistično z vsemi detalji. Zraven so vključeni tudi dodatni vitrinski delci (plug, spenjače, zračne cevi, ...). Glavna razlika je pri lučeh, katere se mi zdijo bolše pri railadu, saj uporabljajo maj svetlobnih kanalov + lokomotive railad imajo razvsetljeno kabino (upravljanje z DCC)
- kar se tiče pikota je tako kot je razlika v ceni tudi razlika v izgledu lokomotive. Pantografi izgledajo zelo čudno, pravtako so kolesa narejena manj detaljno. Pri piko lokomotivi ne prejmeš dodatnih vitrinskih delcev.

par slik za primerjavo

piko

Slika

roco (podobno kot pri railad-u, ne najdem zdele druge slike)

Slika

Sam sem vse lokomotive kupil brez digitalnega dekoderja (v času nakupa lokomotiv sem imel analogno maketo), sedaj pa sem v vse lokomotive sam vgradil dekoderje (prehod na digitalno vodenje)
Razlika med Piko DC analog in RailAd DC analog je le 160 eur in pomojem se splača dat tistih 60 eur več.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Se opravičujem, 60€, ne 160.
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: RailAd news 2014/15 from Wien

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Upam, da bom lahka kdaj tut js kako RailAd lokomotivo kupu. [-o< [-o< [-o< Neki jih je na eBayu.
Odgovori