Knjižnica z21 drive

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Uporabniški avatar
grizeldi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 305
Pridružen: 30.01.2013, 13:20
Kraj: Ljubljana

Re: Knjižnica z21 drive

Odgovor Napisal/-a grizeldi »

Ne vem kako je zdaj, ampak v moji skatli je bil se en dodaten zelen konektor poleg tega za na programirni tir, tako da niti odsraufat zic ni bilo treba.
strimini
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 25
Pridružen: 05.09.2016, 18:02

Re: Knjižnica z21 drive

Odgovor Napisal/-a strimini »

Odvisno kaj imaš v mislih, jaz sem mislil da želiš zamenjati tirnico in žice uporabljati kot feederje na layoutu. Dodaten konektor je priložen zato, da ti ga ni treba iskati drugje po trgovinah, pride pa zelo prav, če uporabljaš programski tir.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Knjižnica z21 drive

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

andrazspan napisal/-a:Ni nujno, na zelenem konektorju sta dva vijaka, ki se ju lahko odvije in zamenja žici za žici z piko tira.
Poglej sliko pa ti bo jasno, zakaj ne bi s tem nič naredil.
grizeldi napisal/-a:Ne vem kako je zdaj, ampak v moji skatli je bil se en dodaten zelen konektor poleg tega za na programirni tir, tako da niti odsraufat zic ni bilo treba.
Kateri set?
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Knjižnica z21 drive

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Brižitka 363 napisal/-a:
andrazspan napisal/-a:Ni nujno, na zelenem konektorju sta dva vijaka, ki se ju lahko odvije in zamenja žici za žici z piko tira.
Poglej sliko pa ti bo jasno, zakaj ne bi s tem nič naredil.
grizeldi napisal/-a:Ne vem kako je zdaj, ampak v moji skatli je bil se en dodaten zelen konektor poleg tega za na programirni tir, tako da niti odsraufat zic ni bilo treba.
Kateri set?
Zakaj ne?

Kot sem razumel želiš ti uporabit kabel s piko tirov.
Vse kar moreš narediti je da na konektorju odstraniš kabel, ki gre na roco tir in ga zamenjaš s kablom s piko tira.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Knjižnica z21 drive

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Centralo z21 bi rad priključil na Piko progo. So mi kolegi na hrvaškem forumu že svetovali, kaj narediti.
Uporabniški avatar
andrazspan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 621
Pridružen: 07.05.2012, 17:09
Kraj: Rimske Toplice
Kontakt:

Re: Knjižnica z21 drive

Odgovor Napisal/-a andrazspan »

Brižitka 363 napisal/-a:Centralo z21 bi rad priključil na Piko progo. So mi kolegi na hrvaškem forumu že svetovali, kaj narediti.
No to kar sem ti svetoval jaz preverjeno deluje in menim da je to najbolj enostaven način.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Knjižnica z21 drive

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Roco brezžični kontroler ne zazna priloženega wifija, ampak lovi signal ruterja za internet. Kako naj rešim situacijo?
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Knjižnica z21 drive

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Najbrž imaš oba oddajnika na isti frekvenci, valda močnejši povozi drugega. Se da nastavit vsaj na hišnem rutarju drugo frekvenco. Preveri če ti deluje povezava ko je hišni wifi izklopljen pa boš videl, če takrat lovi, zamenjaj frekvenco.
LP Andraž
Odgovori