DCC napetost na tirih

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: DCC napetost na tirih

Odgovor Napisal/-a volkun »

Imam čas, ko nisem doma in spet brskam po komponentah za upravljanje in napajanje diorame 1960a. Ni mi dalo miru in sem brskal po shemah in fotografijah usmernika CLG 150 – A, ter »dolpotegnil« tehniške podatke, ki ga bom uporabil za napajanje centrale z21. In prav ta model »A« ima možnost nastavljanja izhoden DC napetosti od 22 do 27 V. Prednastavljena napetost pa je 24 V. In prav tako lahko omejim izhodni tok, katerega vrednost znaša med 3.14 in 6.3 A. Sedaj je stvar malce lažja.... Poigral se bom najprej z napajanjem 22 V in videl, kako se vse skupaj odziva (do sedaj sem centralo napajal z originalnim transformatorjem, ki je priložen kompletu z21, torej izhodna napetost 18VDC).
Sem pač spregledal dva majhna gumijasta pokrovčka na CLG 150, pod katerima se skriva dostop do trimerjev za nastavitve toka in napetosti. Odlično!

Prav tako bom pripravil še dve dodatni sponki na letvi -X7, torej na vzhodnem segmentu in ki bosta služili merjenju zastojnega toka lokomotiv na programirnem tiru (7c). Ta podatek mi bo v korist pri izbiri dekoderjev, ko bom prebiral njihove električne karakteristike. Torej spet načrtovanje in kot vedno pri našem hobiju: »nikoli končana zgodba«....
lp, Vojko
Odgovori