Elektromagnetni pogon kretnic

Na temo elektronike in digitalne tehnike na področju železniške makete.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Elektromagnetni pogon kretnic

Odgovor Napisal/-a mmatja »

nik napisal/-a:
mmatja napisal/-a:
nik napisal/-a:...Po čemu zaključuješ da je Tortoise bolji od MTB i Hoffmanna?...
Samo eno vprašanje: Kakšna je pa kaj hitrost premikanja kretnice pri teh MTB ali Hoffmannu ?...
Evo MTB pogona.
https://www.youtube.com/watch?v=-k0CXs1aDoI
To je pa že kar zelo realistično! Prav lepo! Proti koncu video posnetka pa je tudi lepo prikazana primerjava z Conradovim pogonom, in kjer se tudi vidi občutna razlika...Hvala @Nik za ta info...Priznati moram, da za te MBT pogone še nisem slišal, toda delujejo mi zelo v redu. Kakšna pa je kaj cena v primerjavi z Tortoise, katerih cena je predvsem sedaj zaradi visoke poštnine kar velika. Še ne dolgo časa nazaj je bila namreč poštnina iz USA občutno nižja...In jaz sem imel to srečo, da sem jih nabavil še takrat. Z poštnino vred, sem takrat za en Tortoise dal cca.14€ Res pa je tudi, da sem takrat vzel nekoliko večje pakiranje (24x) in je tudi zato bila cena za kos nekoliko nižja.
Na drugem video posnetku z Hoffmann-om pa se lepo vidi, da je to dejansko isto s....e kot Conrad...
L.P.
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Elektromagnetni pogon kretnic

Odgovor Napisal/-a nik »

mmatja napisal/-a: To je pa že kar zelo realistično! Prav lepo! Proti koncu video posnetka pa je tudi lepo prikazana primerjava z Conradovim pogonom, in kjer se tudi vidi občutna razlika...Hvala @Nik za ta info...Priznati moram, da za te MBT pogone še nisem slišal, toda delujejo mi zelo v redu. Kakšna pa je kaj cena v primerjavi z Tortoise, katerih cena je predvsem sedaj zaradi visoke poštnine kar velika. Še ne dolgo časa nazaj je bila namreč poštnina iz USA občutno nižja...In jaz sem imel to srečo, da sem jih nabavil še takrat. Z poštnino vred, sem takrat za en Tortoise dal cca.14€ Res pa je tudi, da sem takrat vzel nekoliko večje pakiranje (24x) in je tudi zato bila cena za kos nekoliko nižja.
Na drugem video posnetku z Hoffmann-om pa se lepo vidi, da je to dejansko isto s....e kot Conrad...
L.P.
MTB je 13€.
http://memoba.at/mtb-mt2001-mp1-weichenantrieb.html
Zadnjič spremenil nik, dne 27.11.2016, 11:18, skupaj popravljeno 1 krat.
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Elektromagnetni pogon kretnic

Odgovor Napisal/-a nik »

Ispravio sam pogrešan link za video uz Hoffmann pogon.
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... 70#p209170
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Elektromagnetni pogon kretnic

Odgovor Napisal/-a mmatja »

nik napisal/-a:
mmatja napisal/-a: To je pa že kar zelo realistično! Prav lepo! Proti koncu video posnetka pa je tudi lepo prikazana primerjava z Conradovim pogonom, in kjer se tudi vidi občutna razlika...Hvala @Nik za ta info...Priznati moram, da za te MBT pogone še nisem slišal, toda delujejo mi zelo v redu. Kakšna pa je kaj cena v primerjavi z Tortoise, katerih cena je predvsem sedaj zaradi visoke poštnine kar velika. Še ne dolgo časa nazaj je bila namreč poštnina iz USA občutno nižja...In jaz sem imel to srečo, da sem jih nabavil še takrat. Z poštnino vred, sem takrat za en Tortoise dal cca.14€ Res pa je tudi, da sem takrat vzel nekoliko večje pakiranje (24x) in je tudi zato bila cena za kos nekoliko nižja.
Na drugem video posnetku z Hoffmann-om pa se lepo vidi, da je to dejansko isto s....e kot Conrad...
L.P.
MTB je 13€.
http://memoba.at/mtb-mt2001-mp1-weichenantrieb.html
To je pa kar sprejemljiva cena! Škoda, da za to nisem vedel prej... Sicer pa koliko časa so pa že na tržišču?
L.P.
Uporabniški avatar
volkun
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 01.03.2009, 21:54
Kraj: Velenje

Re: Elektromagnetni pogon kretnic

Odgovor Napisal/-a volkun »

Podtalni pogoni na diorami 1960a bodo MTB-MP1! :D
Torej @nik, hvala za obsežno razlago in seveda link....

lp, Vojko
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Elektromagnetni pogon kretnic

Odgovor Napisal/-a nik »

volkun napisal/-a:Podtalni pogoni na diorami 1960a bodo MTB-MP1! :D
Torej @nik, hvala za obsežno razlago in seveda link....

lp, Vojko
Drago mi je da su moje informacije pomogle... :D
Odgovori