Hitrost pošiljanja paketov

Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jaz sem kupoval na raznih koncih in krajih v zadnjem letu in lahko rečem naslednje:
- scalelink.co.uk - nakup z Mastercardom, prišlo v 5 delovnih dneh, poštnina 6 GBP
- mainlytrains.co.uk - ista štorija, vključno s poštnino
- iz Avstrije, iz Salzburga sem prek Hermesa dobil paket v nekako 4-5 delovnih dneh, nakazilo preko Klik NLB (SEPA) pa je trajalo 3 dni. Paket od Hermesa je prišel v Slovenijo na pošto 8)
- LokShop.de - nakup z Mastercardom, ko je bil paket pripravljen (do tega pa je trajalo zaradi posebnosti!), je prišel v 5 delovnih dneh
- danes sem dobil paket iz Švedske (JŽ 361), poslan je bil v torek, torej 4 dni. Je pa poštnina svinjsko draga, običajno paket do 1 kg 13 EUR, z zavarovanjem pa 19 EUR (vrednost do 46 EUR) oz 22 EUR (vrednost do 926 EUR)
Našlo bi se še kaj, tudi pisma iz Nemčije s poštnino 2-3 EUR z rokom dostave 3 dni ipd... V glavnem od vseh pa so najpočasnejši Italijani. G.Crhi sem poslal preko pošte denar pa je potoval 12 dni, medeninaste ploščice nazaj pa 10 dni, pri čemer je treba omeniti, da g. Crha živi v Vidmu (Udine), ki so na drugem koncu sveta :twisted:
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Tecnomodel mi je poslal paket 7.4. in danes, to je 14.4. sem ga dobil, potoval je 7 dni.
Vsebina paketa / 58 Rivarossi / pa mi ni bila prav nič všeč, sem ga že poslal nazaj v Livorno. #-o
Sebastian
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

sebastiant napisal/-a: Vsebina paketa / 58 Rivarossi / pa mi ni bila prav nič všeč, sem ga že poslal nazaj v Livorno #-o
kaj pa je bilo narobe če smem vprašati?
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jaz sem pa tudi danes dobil pošto iz Livorna (Tecnomodel), ki je bil poslan 2.4. Jutri grem na pošto.
Sebastjan, kaj pa je bilo z Rivarossijevo 58 narobe, če smem vprašati, je bila poškodovana ali model ne zgleda v redu?
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Da vama odgovorim, lokomotiva je bila zelo malomarno sestavljena, na vsaki strani je bil odtis prsta namazanega z lepilom! Seveda je bil nanos lepila pri vseh tovarniško zalepljenih delčkih prevelik in marsikje je steklo po kotlu. Sedaj razumem ceno 133 Eurov.
Po razgovoru z lastnikom trgovine sem jo poslal nazaj, obljubljena mi je druga, brez napak, vendar imam stroške poštnine 16,4 Eura. Danes bom poklical v trgovino glede poštnine, upam, da doseževa še dogovor o tem.
Sebastian
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ups, tole je pa zelo negativno presenečenje in hkrati nič kaj dobra novica. Bom videl, kaj sem jaz dobil, upam, da ne v takem stanju kot si Ti dobil (sem naročil nekaj drugega a tudi Rivarossi). Hvala za odgovor!
Goran
vlakoljubec

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a vlakoljubec »

sebastiant napisal/-a:...nanos lepila pri vseh tovarniško zalepljenih delčkih prevelik...
Pri meni je bil na dveh mestih isti primer, pri podrobnem pregledu se je videlo nekaj ostankov lepila, vendar mi je kolega, ki se profesionalno ukvarja z maketarstvom rekel, da se bo dalo napako brez problema odpravit in mi jo bo za kakšno pivce porihtal. Vse ostalo je bilo pa OK.
Pač tako je "malo denarja malo muzike". Nenazadnje je pa vseeno več kot 100€ ceneje.

MMG, čakam pa tudi tri nove JŽ ACME vagone.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Sebastjan.
moji modeli so prišli popolnoma v redu. Kot akcijsko sem kupil namreč Rivarossijevo E03-004 ter za prijatelja še dva vagona, enega Rivarossijevega in drugega Rocovega. Vse je v redu, hvala bogu! Vseeno, kot je znano (in vidno), pošiljke iz Italije pridejo pooooočasi :)
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Gorchi, me veseli, da nimaš problemov z modeli kakor jaz.
Torej 15.4. je poslan paket v Tecnomodel, sedaj bom začel odštevati čas potovanja paketa do italijanske trgovine, pa potem še nazaj :( .
Sebastian
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ujduh, bo pa trajalo. Če bo sreča, boš imel novo lokomotivo tja do 10.5....
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

sebastiant napisal/-a: Torej 15.4. je poslan paket v Tecnomodel......................
Danes, 29.4. sem dobil paket z novo lokomotivo. Za kompenzacijo moje poštnine imam pri vsakem naslednjem nakupu 5 Eurov popusta, prvi bon je bil danes že priložen lokomotivi.
Toliko o Tecnomodel trgovini.
Sebastian
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Meni se zdi zelo fer, kaj praviš?
Goran
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Tudi meni se zdi fer, samo trenutno nimam namena kupovati pri njih. :(
Sebastian
steffanio
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14.01.2009, 13:11

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a steffanio »

jaz kr velik stvari nabavim na

http://www.ben-model.cz/en/

iz češke. ponavad je v enem tednu pr meni. poštnina cca 15€ za 150-200 € nakupljenega
FS
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 37
Pridružen: 14.08.2007, 17:45

Re: Hitrost pošiljanja paketov

Odgovor Napisal/-a FS »

19.05 sem nakazal denar v Italijo-Belpasso(CT) za kupljeno blago preko ebay-a(dokaj velik paket), danes pa sem ga že prejel po pošti. Tole je verjetno hitrostni rekord, kar se Italije tiče (moje izkušnje).

Lp
Odgovori