Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

parni_vlak vidiš, šele sedaj sem opazil kaj me moti. Streha! zgledajo mi, kot vagoni za vesoljce, da imajo dovolj prostora za svoje ogromne glave :)

Nadaljujem z ameriškimi vagoni za živino. V svoji zbirki ju imam že zelo dolgo.

Slika

Slika

Dva stara vagona, še od AHM, ki sem ju rahlo postaral

Slika

Slika

In še Rock Island. Kupil sem ga od Jureta samo zato, ker se mi dopade napis. Upam da dobim še kakšnega.

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Zadnja objava moje prvotne zbirke. Kar bo sledilo so modeli, ki sem jih dobil v teh dneh, oziroma so v delu in jih objavim, ko bodo končani.

Začnem z lokomotivo. Gre za nek skupek več podobnih lokomotiv, saj sem menjal podvozja, šasijo, karoserijo... Na koncu nisem najbolj zadovoljen, vendar ko montiram še trobente, bo takšna ostala.

Slika

Ta vagon je nastal iz starega zelenega vagona za avtomobile. Predelal sem ga sam že več kot 20 let nazaj, saj sem od treh zelenih vagonov polomil, prav vse. Mi je po eni strani kar žal, da nisem ohranil niti enega.

Slika

Klasičen Interfrigo. Čakam še lojtre oziroma ograjice.

Slika

Sledijo cisterne, ki se mi kot vagoni nikoli niso dopadle. Izpostavil bi dve modri Mobil, saj ste zelo stari in moji prvi cisterni. Ostali vagoni pa niso kaj prida. Ko ugotovim dovolj dober način izdelave lestev, jih bom seveda namontiral.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tako to je vse iz moje prvotne zbirke. Sledijo predelave, novosti in še kaj. Hvala za spremljanje in vse pohvale, ki sem jih dobil tekom objav.
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Super zbirka!
Ali ti lokomotiva AHM Alco (tista, ki si jo sestavil iz večih podobnih) vozi dobro? Jaz imam enako v JŽ shemi pa mi non-stop šteka in se pregreva. Pa sem očistil kolesa, tire, pa nič ne pomaga...
LP Timotej

P.S.: Nisem vedel, da je Mehano naredil tudi cisterno z oznako Petrol :)
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Ker sem vse svoje Mehanotehnika vlakce iz prvotne zbirke predstavil, sledijo slike drugih izdelkov in predelav. Pred časom je bila prošnja naj slikam še originalne škatle, tako, da danes pridejo na vrsto škatle, ki jih trenutno imam.

To je bil moj prvi set. Sega v leto 1983, ko sem ga dobil za božič. Notranji del je rahlo predelam, saj imam notri shranjene vlake, ki niso poškodovani in so zato lepo shranjeni.

Slika

Sledi škatlja transformatorja, ki je nažalost malo poškodovana.

Slika

Slika

zadnjo škatljo sem dobil nedavno in je že novejša, narejena v Sloveniji. Motri za 1x naimam nič, ker je vsebina še na popravilu

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

V zadnjih nekaj tednih sem dobil kar veliko robe. Zahvala gre poleg mojim prijateljem tudi članom tega foruma, zato se zahvaljujem kolegom Nejac, volkun in krtačka za pomoč. Dobil sem vse sorte torte razne robe, od totalno polomljenih do vrhunsko ohranjenih stvari.

Najprej bom objavil dva seta. Manjši je intakten in ne rabi veliko razlage. Večjega sem pa dobil, kot škatlo pozabljeno na podstrešju vsaj 28 let. Ker je bila zelo vmazana in rahlo strgana, sem vse skupaj očistil in dopolnil manjkajoče kose. Manjkajo mi samo še navodila, ki jih moram nekje dobit.

Najprej manjši set

Slika

še vsebina

Slika

Večji set kot sem ga dobil

Slika

Slika

In še po čiščenju in dopolnitvi manjkajočih kosov

Slika

Slika

Poleg setov sem dobil tudi nekaj lokomotiv. Mercarotjeve nikoli nisem imel zato sem jo bil kar vesel. Bila je zelo umazana in vse ograjice so bile polomljene. Seveda sem popravil tudi pogon in vse očistil, podmazal. Zelo so me presenetile vozne zmogljivosti, ker gre pomoje za mojo najmlajšo lokomotivo.

prvotno stanje

Slika

Slika

po popravilu pa izgleda tako

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Še detajlna slika UP lokomotive iz zgoraj omenjenega seta. Ko sem jo dobil sem bil kar malo presenečen, ker prej nisem še nikoli videl te lokomotive od Mehanotehnike v tej barvni shemi

Slika
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 799
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Lepa zbirka, samo, a še lahko objaviš slike vagonov, ki so bili v tistem setu?

Hval ti že vnaprej! :thumbupl :thumbupr
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a mkx »

"Regulatorja", ki sta v teh dveh setih ... to sta taka, da od spodaj vložiš 3x4,5V ploščate baterije, gumb pa samo vklaplja v eno in drugo smer?
Takega sem imel tudi jaz. Že takrat mi je bila bolečina gledati speljave vlakcev. Da o porabi baterij (takrat še niso bile alkalne) sploh ne govorim. Šle so kot seno v hlevu...
LP, Metod
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

vidkrt hvala za pohvale. Katere vagone bi rad videl? moraš biti bolj specifičen kot 'tisti set', ker res ne vem katerega imaš v mislih.

mkx tako je, to so baterijski regulatorji. Vem, da jih imam kar nekaj, ker so bili v vsaki škatli. Spomnim se, da mi je oče zelo hitro kupil transformator, ker tako kot praviš, teli regulatorji niso za nikamor.

Na hitro še objavim mali vagon za razsuti tovor. To je moj edini take vrste, ker če se ne motim, so jih začeli delati zelo pozno in večina od katerih sem dobil veliko robe, niso imeli takih vagonov. Po pregledu se mi zadeva dopade, sej je narejen kar dobro. Upam, da jih dobim še kaki 25 :)

Slika
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 799
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Mislil sem na vagone iz tistega seta, v katerem je bila tudi tista rumena lokomotiva. :)
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

vidkrt napisal/-a: 23.04.2021, 12:34 Mislil sem na vagone iz tistega seta, v katerem je bila tudi tista rumena lokomotiva. :)
Pa saj to so tisti klasični dolgi vagoni (tisti, ki jih boš ti predelal) ;)!
LP Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Točno tako, ti vagoni so identični, kot ostali potniški, ki sem jih poslikal mislim, da na prejšnji strani.
Zeleni so SNCF in modri Touropa.
Ker sem jih že slikal mislim, da vsaj 8 se mi je zdelo, da ne potrebujete še 4 identične :)

Sedaj pridejo slike nekaj predelav in ostalih mehano objektov.
Hemson
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 02.07.2021, 0:02

Pozdravljeni.mene pa zanima kje se da prodat lokomotive,vagone tracnice....hvala lep pozdrave

Odgovor Napisal/-a Hemson »

Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4108
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a mkx »

Bodisi na kakšnem bolšjem sejmu ali pa preko malega oglasa.
LP, Metod
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Po nekaj pavze in kar nekaj pridobljene robe, sem se spravil malo na delo.
Začel sem s klasičnim modrim vagonom, Burlington gondolo, ki sem ga prebarval in malo umazal. Tako imam sedaj dva podobna vagona in upam, da v prihodnosti dobita še kakšnega prijatelja. Za oba moram izdelati tudi tovor. Probal sem različne tehnike barvanja, saj sem enega barval s čopičem, drugega pa z zračno pištolco.

Slika

Slika
Odgovori