Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Pozdravljen,
pobarvana in postarana vagona izgledata odlično! :thumbupl
Ali lahko prosim napišeš (če ni skrivnost seveda), s katero tehniko si ju postaral (mogoče s kredo?)
Jaz se namreč ravno zdaj "vežbam" in bi rad spoznal čim več tehnik, seveda jih preizkušam na Mehano vagonih :mrgreen:
lp
Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Hvala za pohvale.
Ker sem pred veliko leti naredil ogromno plastičnih maket, beri več kot 150, sem se takrat naučil barvati in izdelovati makete.
Ker m je ostalo malo morje barvic, kitov, lepil in vse te robe, seveda ne kupujem nove in uporabljam le to. To pomeni stare Humbrol, Revell, Testors, Matchbox, Tamiya in druge barve.
Kot sem napisal, sem en vagon barval na rjavo z zračno pištolo in potem detajliral s čopičem, da sem dobil rjavo osnovo. Drugega sem barval z navadnim čopičem in ugotovil, da je to zaradi starosti barvic, kar dolgotrajen postopek. Enako je potem sledilo detajliranje z mini čopičem. Poden vagonov sem barval z več različnimi odtenki, da prinazarja star znucan les, ki je ponavadi sive barve.
Staranje pa... Že mnogo let staram samo z barvnimi svinčniki in tempera barvicami, ker jih lahko kasneje opereš in ne uničiš vagona. Opisati kako ti ne znam, ker delam vedno malo drugače. Poglej si na YT kako to delajo mojstri, probaj in boš videl potem sam kak čopič in kako gosto barvo moraš uporabiti za kak odtenek.
Mogoče nekoč kaj bolj detajlno poslikam.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Včeraj sem dolbil še en vagon SŽ 150 let. Tudi ta je za embalažo. Imel je zlomljen en odbijač in voziček, vendar sem vse zamenjal, tako da je sedaj kompleten.

Slika

Slika

V kratkem objavim še nekaj vagonov, ki sem jih dobil v zelo ubogem stanju in sem jih zato predelal, da sedaj zgledajo malo bolje.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Tokrat bom predstavil vagone, ki ste jih že videli, vendar sem končno uspel izdelati svoje nalepke, to pomeni stiskati in jih nanesti na vagone. Velika zahvala gre Mateju, ki mi je odstopil file za nalepke, da sem lahko eksperimentiral. Ratalo je takole:

Vagon od Lime, ki sem ga najprej hotel naresti v Agip in nato prebarval v Petrol barve.

Slika

Mehano mala cisterna, ki je že v originalu bila Petrol, zato sem samo malo dodal.

Slika

Obe cisterni skupaj.

Slika

Pa še vagon, ki sem ga pred leti predelal, gre za mali potniški iz osnovnega seta. S predelavo sem predvsem vadil svoje maketarsko znanje in nisem sledil realnemu vagonu. Dodal sem mu nalepko SŽ, vendar vidim, da bom naslednjič moral uporabiti več mehčalca za nalepke, da bo izgledalo bolje.

Slika

Več kmalu...
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Lansko leto sem dobil pošiljko od Vojka, ki je vsebovala nekaj stare izrabljene Mehano robe. Počasi vse popravljam in sedaj sem dokončal vagon BN. Ko sem ga dobil, je bil kar v slabem stanju. Kljub temu sem se odločil ga popraviti, ker so mi zeleni BN vagoni zelo pri srcu. Vagon je bil deležen novega podvozja, veliko kitanja, brušenja, novih kosov iz stirena, na koncu barvanja in seveda mazanja.
Dodal sem mu tudi nekaj grafitov.

Najprej slike vagona, kot sem ga dobil

Slika

Končan vagon iz vseh strani

Slika

Slika

Slika

Slika
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Ne prikaže slik.
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Brižitka 363 napisal/-a: 15.11.2021, 13:50 Ne prikaže slik.
Če lahko jaz odgovorim... Bile so na shrani.si in so šle v maloro :(
lp
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Pozdravljeni, pa da vidim, če sem kos tej objavi, ker sem bil do sedaj vedno navajen na shrani.si

To so ponovljene slike mojih zadnjih objav. Skratka vagon SŽ 150 let, prebarvani Lima cisterna vagon, Mehano Petrol malo dopolnjen in obnovljeni BN vagon, ki sem ga dobil v zelo bogem stanju.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Še slike vagona BN v kakšnem stanju je bil, ko sem ga dobil in ko je bil vagon v delu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Končno sem odkril, kako se lepijo slike na forum. Tako, da kmalu objavim več, ker imam nekaj novosti
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Ker slike nalagam preko strani ImageShack in sem sedaj ugotovil, da imam samo opcijo zastojnskega nalaganja en mesec, se mi bo vrjetno potem zopet vse zbrisalo.

Do takrat pa nekaj slik. začel bom s slikami predelav in popravil. Sedaj imam v delu dve F9 lokomotivi. Plan imam obe pobarvati v isto kompanijo in jih preurediti tako, da bosta lahko obe hkrati vozili. Rabim še ogromno detajlov, izdelava stopnic, pluga, predelava priklopov, strehe...

V predelavi imam tudi klasično DB lokomotivo Mehanotehnike. Ta mora dobiti še na vseh kotih stopnice, pa mogoče še kako malenkost. Ko sem jo dobil, je bila v zelo bogem stanju. Motorček se ni obračal, imela je polomljena kolesa, bila je brez čisto vseh detajlov, ki so štrleli iz karoserije. Zamenjal sem ji tudi stekla.

Slika

Slika

Slika

Slika

Sledijo slike malih klasičnih vagonov, ki jih z veseljem barvam in detajliram. Sedaj jih imam že kar nekaj. Na enem sem probal izdelati kvazi ograjo, trening in preizkus mikro svedra.

Slika

Slika

Na tole sem pa kar ponosen. Iskal sem jo zelo dolgo, okoli 20 let! Dobil sem skoraj čisto novo lokomotivo z original oznakami JŽ, seveda sem jo dobil z originalno škatlo.

Slika

Slika

Za konec pa še moja prva garnitura TGV. Nikoli prej še nisem imel možnosti dobit v roke ta vlak. Ker je zelo igračkast, sem bil kar malo razočaran nad vsem, in izdelavo in nad izgledom.
Ker je zadeva ogromna, sem ga slikal na mizi. Malce sem ga popravil, ker je bil potolčen in je imel odkrušeno barvo, dodal sem lučko v kabino in obtežil zandjo dummy lokomotivo, da lepše teče po tirih.

Slika

To je za danes vse. Upam da v prihodnje najdem neko dobro stran za uploadat slike, ker imam še veliko robe.
Odgovori