Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Anzee »

1107 napisal/-a: 28.02.2021, 13:59
Res ne vem, če so tak prehod sploh kdaj naredili.
Nekje vem da sem napisal da sem tak prehod imel. Stricek je ven prisel s pomocjo elektromagnetnega pogona (mislim da popolnoma enak kot je pri mehano elektricnih kretnicah), istocasno pa je posvetila tudi lucka. Tako da zagotovo obstaja!
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Obstaja, zagotovo. Imel ga je namreč moj prijatelj, žal pa je od prehoda, po več (deset)letnem stanju v škatli ostala le še podlaga, polomljena hiška in del rampe. Sem zadnjič vse pregledal, pa nisem našel nič drugega. Da je bil čuvaj na pogon in da se je v hiški prižgala luč pa vem po utorih na plati.
LP
T
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a kvak »

sicer mal neumesna, ampak kje so časi ko so se mehanove garniture prodajale praktično v vsaki trafiki...ali res ni več zanimanja za take igrače?
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Se strinjam, dandanes zelo redko naletiš na Mehano garnituro. V večjih trgovinah v LJ jih iščem že več let brez uspeha. Mislim, da tudi niso več popularne igrače to. Če sedaj kupiš otroku tak set, mu bo najprej mama prepovedala se z njim igrati, ker ga bo ubila elektrika ali se bo pa zaklal s tračnico.
Seveda jih tudi po prvem karambolu vlakci ne zanimajo več.

Nadaljujem z današnjo dozo vagonov.
Prvi je bil vedno eden mojih ljubših, verjetno zaradi UP znakca. Dobil sem ga dolgo nazaj, kupil mi ga je še oče.

Slika

Sledi vagon Coca Cola, ki sem ga podedoval od bratranca. Gre za enega izmed izmišljenih generičnih Mehano vagonov, saj je kar nekaj podobnih z različnimi poslikavami, vendar mislim, da noben nikoli ni obstajal. Ne vem ali je CC redek, vendar ga sam nisem dostikrat videl.

Slika

Sledijo trije potniški vagoni, ki sem jih kupil na Tavčarjevi v Mehanotehnika trgovini. Na žalost sem škatle vrgel v smeti, ohranjene pa imam še plastične odlitke iz škatel.
Spomnim se, da sem plačal 750SIT na komad. Ko sedaj pomislim škoda, ker jih nisem kupil več...
Ker imajo amerikanske priključke, sem enega predelal in mu montiral evropski priključek, da sem jih lahko vlekel s parnimi lokomotivami.

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Danes vam bom predstavil NB vagone in lokomotivo. Za 1x jih imam največ, vendar bi rad številko še povečal, ker so mi res všeč.

Lokomotiva je zelo lepo ohranjena, manjka ji samo zvonček, ki ga še nisem prilepil nazaj. Vozi tudi zelo lepo

Slika

Sledijo trije vagoni za razsuti tovor. Dvema moram še urediti uteži, ker niso pobarvane in zgledajo zelo grdo. Nekaj moram narediti tudi z številkami, da ne bodo enake. Enega sem pa malo umazal in mu dodal tovor

Slika

Slika

Slika

Zaprte vagone imam tudi tri, so pa malo različni, en je celo srebrn.

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a STIB »

1107 napisal/-a: 07.03.2021, 19:00 Danes vam bom predstavil NB vagone in lokomotivo.
BN!
lp iz Zagreba
ZDRU
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

STIB posipam se s pepelom.... Seveda BN.

Danes so na vrsto prišle nepremičnine.
Najprej najslabši in najgrši vagon, ki ga imam. Celo življenje sem si ga želel in sem ga dobil pred kratkim. Ko sem ga prijel v roko sem pa videl, da ta žrjav ni podoben ničemur. Razmišljal sem o predelavi, vendar ga bom pustil pri miru. Dobil sem tudi bilten z navodili in označenemi deli zanj, vendar to moje odločitve o njegovi neuporabnosti ni zamajalo niti za sekundo.

Slika

Sledita dve 'dummy' lokomotivi. Sivo sem kupil od Bogdana ne dologo nazaj in se mi zdi odlična. Spodaj je edina oznaka narejeno v Sloveniji.
Razmišljam o nakupu še ene z mašinco, da bi imel komplet.

Slika

Zadnja je pa stara Tempo lokomotiva, ki je bila moja prva brez pogona. Čeprav je zelo preprosta, vendar se mi dopade in je v zadnjih 40 letih dala skozi veliko igranja.

Slika
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

1107 napisal/-a: 10.03.2021, 9:51 Najprej najslabši in najgrši vagon, ki ga imam. Celo življenje sem si ga želel in sem ga dobil pred kratkim. Ko sem ga prijel v roko sem pa videl, da ta žrjav ni podoben ničemur. Razmišljal sem o predelavi, vendar ga bom pustil pri miru. Dobil sem tudi bilten z navodili in označenemi deli zanj, vendar to moje odločitve o njegovi neuporabnosti ni zamajalo niti za sekundo.
Kaj te pri žerjavu moti?
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Plastika, odlitek, barve, detajli, vzvod za navijanje cvirna, voznost vagona, netočnost pomožnega vagona... Ko ga primeš v roke, se mi zdi kot igračka iz kinder jajčka :D

Res se mi ne dopade. Pomoje je tudi za Mehano standarde slab hehe

Razmišljal sem, če bi ga komu podaril, zamenjal... pa sem se odločil, da ga obdržim samo zato, da lahko rečem, da ga imam.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Težko rečem, kakšen je napram drugim proizvajalcem. Bi moral v roke dobiti tirno dvigalo od Pika, Roca, FLM.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Tokrat predstavljam dve lokomotivi in vagon, ki jih imam še v škatli.
Gre za lokomotivo GG1, SD40 in vagon SŽ, ki je bil izdan ob 150 letnici železnice v Sloveniji.
GG1 je moja najljubša in najboljša lokomotiva.

Slika

Slika

SD40 je sicer samo v plastičnem odlitku, ker se je škatla strgala, vendar je tudi lepo ohranjena. Malce sem jo tudi umazal. Mogoče s časom dodam še kak detajl.

Slika

Slika

Vagon SŽ sem pa dobil pred kratkim za drobiž. Upam, da zvoham še te drugega SŽ, ki je bil tudi izdan iz strani Mehana. Gre seveda za standardni odlitek njihovih vagonov, samo barva je spremenjena, vendar mi je vseeno všeč.

Slika

Slika
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Na vrsti so lokomotive, da ne boste mislili da imam samo vagone.

Črna CN ima polomljeno prvo ograjico in manjkajoč zvonček. Dobil sem jo v takšnem stanju, vendar bom vse te malenkosti nekoč odpravil z mesing žico in rezervnimi kosi.

Slika

Rdeča CP je bil v zelo slabem stanju ko sem jo dobil. Zamenjal sem motor, dodal lučke, sklopke, trobente, pobarval malenkosti, jo postaral, nadomestil ograjico kjer je manjkala in jo postaral. Sedaj zelo lepo vozi. Žal mi je ker nisem zamenjal celotne ograjie.

Slika

Rock Island serije F sem že nedavno nazaj predstavil, vendar je sedaj še malo postarana. Mogoče dodam še kako malenkost spredaj pri plugu in malo bolj vse postaram. Dodati bom moral spredaj tudi zaščito iz notranje strani, ker ko se prižge lučka sveti celotna karoserija, kar me malo moti.

Slika
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

1107 napisal/-a: 14.03.2021, 17:51 GG1 je moja najljubša in najboljša lokomotiva.
Ima v podvozju stikalo za izbiro, kje naj jemlje napajanje; kolesa - zgornji vod?
1107 napisal/-a: 17.03.2021, 11:18 Črna CN ima polomljeno prvo ograjico in manjkajoč zvonček.
Tako imam v Amtrak shemi.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Brižitka 363 imaš prav. GG1 ima stikalo s katerim izbiraš kje dobi napajanje. Če dvigneš karoserijo je spodaj stikalo, ki preusmeri odjem toka.
Glede črne CN lokomotive pa, jaz Amtrak nimam, imam pa še eno vendar v rdeče rumeni izvedbi, ne vem na pamet katera kompanija je, vendar je zelo stara in mislim, da je dosti redka barvna shema. Jo poslikam v kratkem.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Šele sedaj, ko slikam in predstavljam vse svoje vlakce, vidim koliko imam sploh tega... Sedaj sem že čez polovico.
Nadaljujem z lokomotivami

Še ena izmed F serije, tokrat Southern Pacific. Tudi tej sem dodal spredaj plug in jo malo umazal. Gre za dokaj staro lokomotivo, vendar teče zelo lepo.

Slika

Tole sem pa dobil od bratranca in je verjetno starejša kot 40 let. Ker je prevozila celotno moje otroštvo je bila malo zmatrana, zato sem popravil motorček, transmisijo, dodal malo barve, ograjice me pa še čakajo. Slišal sem, da naj bi bila ta barvna shema dokaj redka.

Slika

DB216 sem dobil ob pospravljanju hiše v Dravljah, ki je bila namenjena prodaji. Nahajala se je v kleti v omari skupaj še z SNCF70000. Gre za prvo serijo lokomotive v tej barvni shemi, saj je bila kupljena še v 70tih letih in ima preko 50 let. Na žalost je polomljena ena malenkost, ena stopnička, ki je ne morem dobiti nikjer. Sam sem jo podmazal očistil in dal na progo. Po voznih zmogljivostih je ena mojih boljših.

Slika

Sledita dve mali 'pocket rocket'. Srebrna je boljša kot zelena po ohranjenosti, vendar vseeno zelo 'znucana'. Zelena je bila v svojem času zlorabljena do svojih mej in čez hehe. Tudi to sem dobil od bratranca. Spomnim se, da je bila to daleč najhitrejša lokomotiva in da ja podirala vse hitrostne rekorde v Šiški. Nekaj najboljšega je bilo, če si jo nateral v ovinek jo je vrglo iz proge.
Počasi moram obe popraviti, dodati trobente, šipe, malo pobarvati...

Slika

Slika
Odgovori