Mehanotehnika

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Na vrsti so potniški vagoni. Gre za dosti dolgočasne vagone in večinoma iste kose. Nekaj sem jih malo postaral, dodal kako malenkost. Nekaterim moram dodati še uteži, ker ne vem zakaj jih sploh nimajo. Edini, ki se malenkost razlikuje je prvi, rdeči vagon, ki je barvan in ne tako kot ostali, ki imajo barvo plastike. Drugačna ima tudi vozička, podvozje.

Najprej DB vagoni

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Tudi jaz imam tisti rdeči vagon, pa sem mislil, da ga je nekdo predelal (kupil sem ga namreč na bolšjaku). Bil je v obupnem stanju, sedaj pa ga počasi popravljam. V bodoče pa ga bom prebaval v JŽ :)
LP,
Timotej

P.S.: Ali ni tudi temno zelen vagon naknadno pobarvan??
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Jaz imam pa takšne vagone, samo, da je eden moder, ostali trije so pa zeleni. Dobil sem jih v Mehano V160 Startersetu, pa jih imam namen prebarvati v SŽ, (saj bom tudi kaj opisal o tem :) ).

P. S. Bi jih že lahko za božič, pa božiček žal ni našel barv. #-o :santa2
Zadnjič spremenil vidkrt, dne 25.03.2021, 19:40, skupaj popravljeno 1 krat.
matejmm
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 448
Pridružen: 08.12.2012, 0:32
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a matejmm »

Res lepa zbirka Mehanotehnike. Tudi jaz imam kar nekaj njihovih izdelkov v svojem voznem parku. In seveda tudi moje prvo srečanje z vlakci je bilo iz te iste tovarne - ne spomnim se točno priložnosti a vem, da sem dobil Mehanotenikin tramvaj, ki ga imam še sedaj. Vagonu bo sicer potrebno zamenjati kolesa, saj je trenutno vožnja kot kakšen "rodeo", ampak iz podobnih razlogov, kot pri tebi, tega voznega parka ne zamenjam za nič. Preveč spominov :D .

Trenutno pa se ukvarjam s kompletom čisto takih potniških vagonov, kot si jih predstavil. Ob priliki pokažem, kaj bo iz njih nastalo. Se veselim nadaljevanja predstavitve te res lepe zbirke.

lp, Matej
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Hvala za vse pohvale!
parni_vlak rdeči vagon more bit neka posebna serija, ali pa je starejši od ostalih. Jaz sem jih videl kar nekaj, sam sem ga pa kupil na sejmu malih železnic v muzeju v Šiški. Zelen vagon ni barvan, je odlitek zelene plastike.

vidkrt vidiš, jaz sem dobil tudi 3 zelene SNCF in enega modrega TUROPA ravno za Božič 1983. Bili so tudi v setu potniškega vlaka skupaj z rdečo SNCF70000. Nažalost sem TUROPA modri vagon prebarval in ga stem uničil. Mogoče se ga kdaj sept lotim in iz njega naredim kaj. Imam pa v planu kupiti takega, da bom imel še vedno original set.

matejmm sam sem predelal enega neuspešno drugega, pa bolj kot ne neuspešno :) zato bom ostale pustil takšne kot so. Tramvaja pa nikoli nisem imel. Mogoče nekoč hehe

Nadaljujem s SNFC vagoni

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Zadnji vagon je moja predelava, to pomeni, da sem ga hotel prebarvati v SŽ potniški vagon. Nekako imam občutek, da mi ni najbolje uspelo, zato opustil idejo predelave za naslednje vagone in so ostali dolgočasni zeleni.
Kmalu mu dodam še nekaj napisov oziroma nalepk.

Slika
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

1107 napisal/-a: 25.03.2021, 20:52

Zadnji vagon je moja predelava, to pomeni, da sem ga hotel prebarvati v SŽ potniški vagon. Nekako imam občutek, da mi ni najbolje uspelo, zato opustil idejo predelave za naslednje vagone in so ostali dolgočasni zeleni.
Kmalu mu dodam še nekaj napisov oziroma nalepk.

Slika
Zelo lepo si ga prebarval, čestitke! =D> :thumbupl :thumbupr Na tak način ga imam tudi jaz namen predelati. Saj boš vse videl :D . Mogoče ti bom dal še kakšno idejo.

Drugače imam tudi jaz zelo rad te vagone. Prisrčni so.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

vidkrt Hvala za pohvale! z veseljem pogledam vse ideje.
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Tudi jaz sem dobil rdeči vagon na sejmu v Šiški :)!
MMG: Zakaj se ti zdi predelava vagona neuspešna? Meni se pa zdi super :D
LP, Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Predelava se mi zdi neuspešna, ker sem v življenju naredil ogromno maket in vem kaj je dober izdelek in kaj ni. Mogoče sem zato malo preveč kritičen, vendar kljub temu se mi ta izdelek ne dopade. Hotel sem narediti dobro, vendar je bil rezultat slab. Koti sheme, odtenki barve, debelina barve, detajli... Ne glede na vse ga bom pustil takega. Nanj bom nalepil nalepil Še nekaj nalepk in ga pustil kot je. Bo moj vadbeni vagon. Nadaljujem s paro.
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Parni lokomotivi 4-6-2 klase Pacific. Predvsem siva je moja najljubša lokomotiva. Dobil sem jo od staršev leta 1984, ko sem prišel iz bolnice in je zato prav posebej zapisana v mojem srcu. Kljub ogromno uporabe in igre z njo sem jo vedno pazil kot zlato, zato je tako dobro ohranjena. Edino napisi so se zbrisali od vsega prijemanja in so še komaj vidni. Vozne zmogljivosti ima odliče, ima še vse originalne detajle in spredaj vgrajeni proizvajalec dima. V originalu si poleg lokomotive dobil olje, ki si ga vlil v dimnik in lokomotiva je proizvajala dim, ko se je vozila sem in tja. Pred leti sem jo razstavil in vse lepo očistil, popravil... Zanima me kakšno olje se uporablje za dim in kje se ga dobi. Mogoče mi lahko kdo od vas pomaga?

Slika

Slika

Črno sem pa dobil v kosih kakšnih 10 let nazaj. To pomeni, da je bila polomljena, nevozna, manjkali so ji kosi, uteži in nima proizvajalca dima. Vse sem lepo popravil, jo prebarval, zamenjal pokvarjene in polomljene delčke. Spredaj desno ji moram še dokončati tisto mini ograjco. Stopnice spredaj in še nekaj malenkosti so narejene v samogradnji. Opazili boste verjetnu tudi neoriginalen zvonček spredaj.
Ker sem dobil v nekem kompletu pokvarjene robe še en identični tender, sm se pred kratkim odločil, da dodam lokomotivi kar dva tenderja. Verjetno kaj takega v resnici niso nikoli naredili, samo meni se dopade. Na tenderjih moram še izdelati lojtre in popraviti lučke, ki ne funkcionirajo zaradi slabe prevodnosti iz koles.
Po vseh popravilih vozi in zgleda zelo lepo, glede na začetni kup nesreče, ki sem ga dobil.
Rad bi dobil še kakšno tako polomljeno in pokvarjeno lokomotivo, tako da upam, da se mi še kdaj nasmehni sreča.

Slika

Slika

Slika
Peter 5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 609
Pridružen: 20.01.2013, 13:40
Kraj: Maribor

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a Peter 5 »

Zdravo!
Dimno tekočino (Rauch-Dampfdestillat) proizvaja firma SEUTHE in jo lahko nabaviš med drugim tudi preko hiše CONRAD Electronic.
Embalažne enote so 10 in 250 ml.

LP - Peter
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a mkx »

1107 napisal/-a: 27.03.2021, 10:17 Ker sem dobil v nekem kompletu pokvarjene robe še en identični tender, sm se pred kratkim odločil, da dodam lokomotivi kar dva tenderja. Verjetno kaj takega v resnici niso nikoli naredili,

Pri premogovnih tenderjih (kakršne imaš v svoji zbirki) dvojni tender res nima smisla, pri naftnih (s kakršnimi so po ZDA vozili proti koncu pare ko so precej močnejših lokomotiv predelali na naftno kurjenje) pa so kar dostikrat lokomotive vlekle po dva tenderja.
LP, Metod
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

V Angliji pa so nekatere (predvsem velike) lokomotive imele dva tenderja (npr. flying Scotsman), in ne vem, če so imele naftno kurjavo.

Neki moj prijatelj ima prav tako parno lokomotivo, kot je tista, ki si jo popravil. Prav tako ima generaror dima. On pa nanjo pazi kot na največje bogastvo in je ne da za nič na svetu. Vprašanje, če sploh še dela :)

LP, Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
1107
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 174
Pridružen: 25.06.2007, 9:37

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a 1107 »

Nadaljujem z Conrail lokomotivo. Dobil sem jo pred kratkim in začuda ni bila nič pokvarjena. Manjka ji steklo, ki ga bom v prihodnosti nadomestil.

Slika

Še trije potniški vagoni, gre za kratke Mehanotehnika vagone. Ne vem zakaj, vendar se mi nikoli niso dopadli. Veliko raje imam ta dolge vagone, ki sem jih predstavil v zadnjih objavah.

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Mehanotehnika

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Meni pa so ravno ti vagoni všeč, le zdi se mi malo previsoka streha. Sicer imam le enega, mislim, da je jedilni vagon. Kupil sem pred leti na bolšjaku za 2€. Bil je v slabem stanju, zato sem mu naredil dva nova puferja, mu zamenjal kolesa, ki so se komaj vrtela, popravil en podstavni voziček, ki je odpadal, ter ga rahlo postaral. Zdaj je na moji maketi, sicer zaenkrat le na stranskem tiru, ker čaka en dolg JŽ vagon. ;)
Lp, Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Odgovori