Kvaliteta

Najnovejše v svetu železniških maket.
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a totimato »

Zdravo!

Prosim za mnenje. Izkušnje imam s Roco, Minitrix in Mehano modeli. Zanima me, kako bi vi razdelili sledeče znamke:

Arnold
Piko
Fleischmann
Roco
Minitrix (Trix)
Mehano

Prosim, naredite dva seznama, enega za "vozne lastnosti" in drugega za "izgled".

Moje omejene izkušnje:
Vozne lastnosti: Roco, Minitrix, Mehano
Izgled: Roco, Minitrix, Mehano

Hvala in lep pozdrav!
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 809
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Odgovor Napisal/-a Anzee »

off topic: si ti tisti totimato ki sem mu pred casom prodal zadnje luci za fiat 1300? :)

on topic: primerjam lahko samo roco in mehano hobby modele - slednji so (pricakovano) slabse detajlirani in tudi vozne lastnosti so slabse..
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Odgovor Napisal/-a totimato »

Anzee napisal/-a:off topic: si ti tisti totimato ki sem mu pred casom prodal zadnje luci za fiat 1300? :)

on topic: primerjam lahko samo roco in mehano hobby modele - slednji so (pricakovano) slabse detajlirani in tudi vozne lastnosti so slabse..
Ja, sem :)

(registriran in se že 1 leto vozimo)

LP
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Živ!
Nimam sicer prehudih izkušenj ampak vsaj tako nekako bi šlo za meni poznane znamke:
Izgled:
Fleischmann,
Roco, Mehano Prestige - lahko tudi ob bok Fleishmannu, Electrotren
Trix,
......
Rivarossi (nekateri modeli kot je BR58 so lahko bistveno boljši
Lima profesional
....
Piko hobby,
Lima hobby
.................
Mehano hobby program.

Vozne lastnosti:
Fleischmann, Roco, Mehano prestige
...
Rivarossi, Lima profesional
...
Piko hobby & starejši Rivarossi (po 1990!)
..............
..............
Mehano hobby

Sam imam doma predvsem Roco, nekaj Fleischmanna, Rivarossijeve vagone in dve lokomotivi, Piko helgo, Electrotrenov poštni vagon Ep 2 DRG, Lima hobby vagon in od Mehano Prestige zgolj hladilne vagone pa kup Mehano Hobby robe. Sem pa videl v živo tudi kar nekaj Mehano Prestige lokomotiv, precej Märklin/Trix robe ter pa kupe Lime in Rivarossija izdelane od leta 1975 dalje do sedanjih dni. Prijatelj ima recimo en fantastičen Lima profesional vagon, ki ga lahko mirne duše postavim ob bok Rocu in se ga ne bi sramoval imeti v zbirki.

Lp,
Goran
kit

Odgovor Napisal/-a kit »

Moje mišlenje Slika
Glede izgleda gredo modeli sorazmerno v bok s ceno, ali drugače povedano, dražji modeli so nedvomno bolj detajlirani, kot enejši modeli, saj je v dražje modele vloženega več dela (širši spekter barvanja, več tiska, ročno delo, dodatni deli....).
Glede voznih lastnosti bi pa izbral Märklinov sistem (AC). To je bolj zanesliv sistem od DC-ja, ker pri AC še nisem videl porivat lokomotiv, pri DC sistemu, pa že velikokrat.
Če pa vzameš Märklinove lokomotive skupine 39xxx si pa zmagov glede izgleda in voznih lastnostiSlika
bp2678526
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15.01.2017, 11:30

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a bp2678526 »

Pozdravljeni,

in sedaj po osmih letih se je kaj spremenilo ali ostaja lestvica nekje enaka.

Sam lahko povem, da imam Piko Expert ter Roco lokomotivo iz start seta. Piko je od Roco dražja za nekje 100%. Detajli so nekje na isti ravni čeprav se mi Roco zdi za odtenek bolj detajlirana.

Voznih lastnosti skoraj ni smisla primerjat in čeprav je v obeh lokomotivah isti dekoder in je Roco iz start seta je slednja svetlobna leta pred Piko.

Zakaj včasih cena niti približno ne upraviči kakovosti?
strimini
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 25
Pridružen: 05.09.2016, 18:02

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a strimini »

Piko je od novega vodstva izredno napredoval in ponuja hudo konkurenco na trgu. Roco ima zgodovino, vendar jaz rade volje dam možnost drugim izdelovalcem, da se mi izkažejo, kar gre ob boku s cenami, obstajajo pa vmesni modeli pri katerih se zamisliš, tako kot si omenil serija Expert. Če imaš "layout" postavljen tako kot treba ti bo tekoče delovalo vse.
Z Roco start setom imam slabe izkušnje, čeprav sem ga verjetno dobil z druge roke, ker je bilo videti praske po modelih - ta prodajalec mene nikoli več nebo videl v svoji trgovini. Po mojem mnenju najlepše in najkvalitetnejše modele izdeluje ACME, cenovno primerljive z Roco-m. Kupujem pa vse preko spletnih strani in PayPala, ker nihče v SLO ne nudi spodobnih popustov.
mmatja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1613
Pridružen: 16.05.2009, 19:41
Kraj: Lendava

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a mmatja »

strimini napisal/-a:Piko je od novega vodstva izredno napredoval...
Najbolj očitno pa pri cenah, ki so glede na kvaliteto modelov absolutno preveč zasoljene...
strimini
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 25
Pridružen: 05.09.2016, 18:02

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a strimini »

Kvaliteta je relativna stvar, zate je kvalitetno lahko nekaj drugega kot zame ;)...pa ne delam reklame za nikogar, sem usmerjen na USA modele
bp2678526
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15.01.2017, 11:30

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a bp2678526 »

Meni pa so Ameriški modeli največja žalost kar jih je tako kot njihovi avtomobili.

Občasno kupim kakšno lokomotivo iz USA tam v rangu 200eur pa so to edini modeli katere moram popolnoma razdrt in odpret sam motor, da ga lahko potem sploh spravim v pogon.

Sicer ne vsake ampak recimo, da je komaj vsaka peta v stanju, da vgradim le dekoder in lahko vozim.
strimini
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 25
Pridružen: 05.09.2016, 18:02

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a strimini »

Uf kolega s tvojo izjavo se pa ne strinjam. Lahko prosim izdaš model in proizvajalca, bova hitro ugotovila v čem je fora :) Moja izkušnja je da so USA modeli primerljivi ali v določenih primerih tudi boljši od Evropejskih (Roco, Fleischman, Marklin), po načinu, kvaliteti izdelave in voznih lastnostih. Sploh ni res da jih je treba razstavit, da jih spraviš v pogon, če bi bilo pol tega res, bi ti proizvajalci bankrotirali, v USA dosti prej kot pri nas ;) Mogoče si mislil s tem sporočit da je treba dekoder prestavit z analognega v digitalno ?...to bi držalo
bp2678526
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15.01.2017, 11:30

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a bp2678526 »

Atlas, Walthers, Bachmann, drugo pa mislim, da še nisam naročal.

Pusti dekoder, ker ga vem predobro nastavljat. Motorčki se v večini sploh niso vrteli tudi, če sem ga vzel iz modela in nanj priklopil baterijo, in če sem ga poganjal z prsti je pokazal nekaj življenja.

Ko sem motorčke odprl je bil ponavadi problem, da so bili zapacani z mastjo okrog ščetk in ni bilo dobrega stika tam na oseh kjer bi moralo biti mastno pa podpolnoma suho in ponavadi ležaji uničeni tako, da je trebalo inprovizirat. Moje zkušnje so vglavnem slabe.

Ker vidim, da so ti USA modeli bolj domači bi vprašal od katerega proizvajalca lokomotive tečejo najbolj gladko predvsem pri nizkih hitrostih?
strimini
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 25
Pridružen: 05.09.2016, 18:02

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a strimini »

Jaz imam Atlasove lokomotive (master silver serija), nastavljene tako, da se pri prvem do tretjem koraku motor komaj vrti, in tece cisto lepo gladko. Tudi sam sem zelo občutljiv na take stvari kot ti, zato sem se začudil da jih kritiziraš. Zraven je še par nastavitev, ki na to vplivajo ampak če praviš, da znaš nastavljat potem v tvoje nastavitve ne bom dvomil ;) Imam še eno Baldwin On30 od Bachmann Spectrum, ki je cela kovinska, zelo težka in tudi nima nobenih težav. Walthers mi pa še ni znan, ker sem s temi zadovoljen.

Ne morem povezati svojih izkušenj s tvojimi, moji modeli so od leta 2011, res popedenane znotraj in od zunaj, brez pretiranega/premalega maščevja ali težav. Eno GP7 is Classic serije sem nadgradil z dekoderjem, ki deluje res brezhibno in skoraj neslišno. Edino kar bi lahko skritiziral je mogoče samo to, da nekateri stock originalni dekoderji, ki so fiksni na čipu, delujejo glasno in jih nisem uspel nikakor sprogramirat v neslišne, kar pa na delovanje ne vpliva.

Pri ACME mopedu recimo, imam pa težavo z gladkim delovanjem, Roco Herkules enako...vendar jih nisem uspel pravočasno do konca preizkusit ker sem vse prodal naprej.

Če imaš te lokomotive kje na zalogi jih z veseljem preizkusim, res me čudi da imaš take težave z novim artiklom, to bi bilo vredno reklamacije...

lsp
bp2678526
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 15
Pridružen: 15.01.2017, 11:30

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a bp2678526 »

V vseh lokomotivah imam vgrajene ESU dekoderje in odstranjeno vso vezje kar je ponavadi v originalu odznotraj.

Kar nekaj sem ji že prodal, trenutno pa imam še tri pri sebi doma ampak sedaj vse delujejo kot morajo lepo in tekoče razen z eno še imam nekaj dela, ker uteži na osi motorja niso dobro zbalansirane. Pri srednji hitrosti se zaradi tega trosi kot moker pes. Motor zbalansiram kar z košči samolepilne nalepke ampak je postopek precej dolgotrajen.
Vse lokomotive sem naročal nekje v koncu leta 2016, večino pa v 2017 in nisem gledal iz katere trgovine so ampak sam pač nekje kupil. Bile so nove kar se je videlo tudi po embalaži ter po tistih nalepkah katero je potrebno uničiti, da lahko škatlo odpreš. Kot zanimivost je to, da lokomotiva na kateri nisem rabil čisto nič delat razen, da sem vgradil dekoder je bila Bachmann RS-3. Mislim, da krepko najcenejša in od proizvajalca pri katerem bi nekako pričakoval probleme.

Mislim, da sem spomladi pisal na Atlas naj začnejo vsaj čez minimum opravljat svoje delo ter jim dokomentiral z posnetkom delovanje njihovega izdelka in pozneje priklop samega motorja na 9V baterijo kateri se sploh ni zavrtel, če mu nisem pomagal z roko pa še takrat se je vrtel morda 3sec in spuščal zvoke kot manjši dron.
Iz strani američanov sem bil nato deležen arogantnega obnašanja predvsem zato, ker sem evropejec ter smatrali so me kot državno grožnjo...
strimini
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 25
Pridružen: 05.09.2016, 18:02

Re: Kvaliteta

Odgovor Napisal/-a strimini »

Hvala za tvojo izkusnjo, po vsem napisanem sem se zdaj se jaz zamislil nad njimi...cisto mozno je da so se kje znasli artikli izdelani na drug nacin ali z drugimi merili kvalitete. Z dodatnim posegom ESU pa si strosek konkretno povecal in se par zivcev navil. Malo sem sel prebirat po forumih in ocitno imajo tudi drugi take tezave. Ti uporabljas H0 ali N velikost ?

Ce bom kdaj narocal bom samo se Athearn ali MTH ;)
Odgovori