Roco109 ala naša 03 že vozi

Najnovejše v svetu železniških maket.
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a kasti »

Na pa sem (smo ) jo dočakali. Na linku je slika narejene lokomotive. Kr v redu razen cene ampak če nekaj čakaš 10, 20 morda 30 let si pripravljen tudi globje seči v žep. Sedaj pa naj naprintajo še drugo Živo za novodobnike.
http://www.roco.cc/produkteshop/uebersi ... ien-2.html
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a milchy »

kasti napisal/-a:Na pa sem (smo ) jo dočakali. Na linku je slika narejene lokomotive. Kr v redu razen cene ampak če nekaj čakaš 10, 20 morda 30 let si pripravljen tudi globje seči v žep. Sedaj pa naj naprintajo še drugo Živo za novodobnike.
samo tolk globoko ..... :shock: ... :-k ... .... [-X
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a kasti »

Blagor električarjem dobijo 2 za eno parno nostalgiki pa smo itak skregani s p....... Sicer pa a bo 03 sž jž kaj ceneje? ne [-X
lp
kasti
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a kasti »

Zdaj je pa že v štacunah tale lepotica. Eni se bodo pa sprašili letos ali prihodnje leto.
Slika
lp
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a kasti »

Točno kot so napovedovali gospodje tule je:
http://www.memoba.at/bilder/roco_ro72118.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Najbolj slovenska parna lokomotiva serijska mislim. Če mi rata dočakat tisto z J pred Ž bo pa praznik. Predvsem da bi lahko kaj zadaj obesil.
lp
kasti
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a milchy »

vsem, ki jo boste kupili pa ne priporočam branje seznama delov, ki so celo v slovenščini (čeprav ne vem, kakšna je ta slovenščina), kot je že T.V ugotovil na sosednjem forumu je prevedeno kar z googlom, kar mislim, da si firma kot je Roco nikakor ne bi smeli privoščiti

http://www.roco.cc/doc/et/1/de/72118_201784.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
dunhill
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 27.03.2008, 12:30

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a dunhill »

milchy napisal/-a:vsem, ki jo boste kupili pa ne priporočam branje seznama delov, ki so celo v slovenščini (čeprav ne vem, kakšna je ta slovenščina), kot je že T.V ugotovil na sosednjem forumu je prevedeno kar z googlom, kar mislim, da si firma kot je Roco nikakor ne bi smeli privoščiti

http://www.roco.cc/doc/et/1/de/72118_201784.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Se popolnoma strinjam. Takšnega skropucala si še kitajski proizvajalci izdelkov za nekaj evrov ne privoščijo (čeprav se tudi tam najdejo močne cvetke), da si pa pa to privošči takšna firma, kot je Roco in to za izdelek, ki gre v nekaj sto evrov, je pa katastrofa in ponižujoče do slovenskega jezika in nas kupcev. Vsekakor bi bilo boljše, da bi bili opisi samo v nemščini in angleščini, ker s takšnim odnosom bodo prej kakšnega slovenskega kupca izgubili kot pridobili.
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a kasti »

Sploh ne zagovarjam Roco firmer samo glede na težave, ki jih imajo samo s seboj /finance, vodenje firme/ bodo nekateri/tisti k jo bodo kupili/ vseeno veseli, da so se sploh spustil v ta podvig pri Rocu. Saj roko na srce prevodov dosedaj sploh ni bilo pri nobeni firmi. Sem pa videl prevod za Marklin Insider 2013 lokomotive Br 58 in je identičen. Jaz želim samo naše modele. Če sem 45 let zdržal brez prevodov bom pa še eventuelnih naslednjih 45. Zanimniv bo pa prevod za hipotetični JŽ model kajne? Pa veliko užitkov bodočim lastnikom.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Se strinjam s kastijem, bodite veseli da je model sploh prišel na tržišče. Vi pa se tukaj obremenjujete s prevodom. :roll: Pa naj se kdo od vas javi za tolmača pri Rocu. Slovenceljni...
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

kasti napisal/-a:Saj roko na srce prevodov dosedaj sploh ni bilo pri nobeni firmi.
Lahko se popraviš tukaj... ;)
Drugače pa ja, kupujemo model zaradi modela in ne zaradi prevoda navodil, sestavnih delov itd.
Goran
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a 038 »

Se pa je izkazalo, da v kolikor model veliko voziš, da je smoterno zamenjat "gumice" na pogonskih kolesih tenderja, ali pa zamenjat kolesa z nadomestnimi katera imajo višji venec, kot tudi piše v navodilih. Včerajšnja vožnja je pokazala kolikokrat je prišlo do iztirjenja tenderja, pa smo vozili po zelo lepo urejenih tirih. Sam bom vsekakor zamenjal kolesa, saj so sedanja iztirjenja že pustila posledice - opraskana bela barva na sredinskem kolesnem vencu tenderja.
mjhuligan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 69
Pridružen: 08.12.2012, 11:31

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a mjhuligan »

Meni je moja 03 iztirjala na vseh kretnicah, imam samo roco line kretnice, ne glede na hitrost. Zamenjal sem samo gumice, ki sem jih izdelal kar iz termo skrčljive cevi (bužirke), nove gumice so tanjše in tako je več venca funkcionalnega. Z novimi gumicami je šla mašina s polno hitrostjo čez vse kretnice brez iztirjanja. Takšna rešitev je poceni in dobiš jo v vsakem merkurju ali trgovini z elektro materialom. Komplet novih koles je verjetno 50€ in več.

Lp Marko
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a kasti »

Čestitam novim lastnikom 03. Sploh takim, ki model furajo po progi. Za zbirat in valjat po škatli se mi zdi precej neekonomično plačevat 500 ojrov pol ga pa gledat. Kar se pa težav pri vožnji tiče je pa sramotno od Roca, da si to dovoli.In venci nimajo nič s tem, problem so neprimerne gumice (kje so te dobili pri Rocu mi ni jasno) Je pa res da se take stvari zunaj drugače rešujejo saj mora za ustreznost izdelka poskrbeti tovarna oz. prodajalec v skladu z garancijo. Sicer se to dogaja vsem firmam /sam imam izkušnjo z Brawo/ da so končno kontrolo prevzeli kupci z nakupom. Dokler bodo, bomo kupci bili pripravljeni plačevati toliko za modele se ne bo nič spremenilo. Ekonomska logika, da zmanjševanje prodaje rešuješ z dvigom cen se ne bo izšla.
Še enkrat veliko užitkov z lokomotivo.
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a miloš »

Moja lepo pelje po testnem tiru (dvojna S krivina Mehano),na kretnicah pa še nisem sprobal.Ko sem nataknil še spredaj podalške batnic,pa je prvo tekalno kolo iztirilo pri vožnji naprej,vzvratno pa ni težav.Torej po modulih,kjer je R 800mm (razen v pentlah 600) ne bo glede batnice težav.Sem zelo zadovoljen z modelom,cena pa,če je 342 in 643 vredna 180,potem je tudi 03 vredna 360.To je le moje mnenje.Sem ji pa že znižal dimnik in pripravil tablice JŽ,plehci so pa tudi že zrisani in gredo takoj po novem letu v izdelavo.
LP Miloš
duro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 418
Pridružen: 16.02.2009, 12:53
Kraj: Maribor

Re: Roco109 ala naša 03 že vozi

Odgovor Napisal/-a duro »

zdravo,
med kolegi pravkar zbiramo naročila za rezervne dele pri Rocu.
Največ je seveda koles z visokim vencem za tender. Pri tem se je pojavila dilema:
V Rocovih navodilih, ki so priloženi modelu, je navedeno, da je po želji možno kolesa tenderja menjati s kolesi pod šifro 128517. Na Rocovi spletni strani pod to šifro piše: "TS - Austauschradsätze 72110" to je za model Südbahn 109, ki tudi trenutno ni dobavljiv in stane 21,00€.

V seznamu rezervnih delov za našo 03, je naveden set za menjavo pod št. 136704, ki pa stane 42€

Razlika med našimi kolesi in kolesi avstrijskega modela, je v belo obarvani bandaži, avstrijske so misim da srebrno/kovinske barve.

Ali je že kdo naročil kolesa za menjavo, da ne bodo fantje kupili napačnih...

hvala za pomoč v imenu vseh
lp,matej
Odgovori