Roco SŽ 03

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Na namig člana foruma sem malo pogledal ponudbo Roco 03, bil sem presenečen, cene padajo! :shock:
Zvočna 320€.
http://www.ebay.de/itm/Roco-H0-72119-Mu ... 1093054644" onclick="window.open(this.href);return false;
Roco 72 118 za takojšen nakup 269€.
http://www.ebay.de/itm/Roco-H0-72118-Mu ... 58bc01937d" onclick="window.open(this.href);return false;

Prijatelj, tudi član foruma / mogoče se javi in prizna nakup / je kupil novo za 220€, pa sem se še jaz odločil in jo kupil sicer malo dražje za 228€.
http://www.ebay.de/itm/381127685791?_tr ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;
Sebastian
kasti
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 01.12.2008, 0:28

Re: Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a kasti »

Priznam, da sem jo kupu. Zgodilo se je slucajno saj namrec nisem mislil da bo 220 € dost. Ce pa pomislim je pa to realna cena. Dejstvo je pa ceprav eni tega ne bodo priznali da realno modeli ne stanejo toliko za kolikor jih trzijo proizvajalci. Je pa se ena resnica in sicer SZ izvedba nikogar razen nas ne zanima. Namrec avstroogrsko 109 ali recimo Obb varijanto niti slucajno me boste dobili za tak denar. 109 je razprodana ze davno za avstrijsko pa je treba dodat vsaj 100 evrckov. Ja ponavadi je dobro malo pocakat da se prah poleze in potem v akcijo. Sicer pa ce se bo gospodarska situacija nadaljevala bodo modeli vredni se manj. Moja razlaga vrednosti neke stvari je sledeca: vsaka stvar je vredna toliko kolikor ti je kupec zanjo pripravljen placat. Ce je lokomotiva komu se zanimniva naj pogleda na ebay. Jih je na voljo se kar nekaj.
Veliko srece pri eventuelnem bidanju.
Lep vecer
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a miloš »

Po tej zgodbi okoli SŽ03 po moje lahko pozabimo,da bo Roco šel še kdaj v naše loge,kar se lokomotiv tiče.Upam,da se motim.
LP Miloš
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Roco je naredil preveliko število SŽ lokomotiv / ne vem kdo ga je prepričal v to "naklado" 8) /, že takrat sem vedel, da jih bo toliko težko prodati in da nima smisla hiteti z nakupom po tako visoki ceni.
Pa se je zgodilo......
Sebastian
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Vsak proizvajalec ima svoje minimalno število kosov, katere bo naredil in pod to številko ne gre, ker se po njegovi ekonomski računici proizvodnja ne bo izšla. Pred leti sem na Nürnberškem sejmu vprašal pri Hornbyu (Jouef) za Brižito:
- samo druga barvna shema... min 500 kosov
- razne spremembe v dodatnih kosih, npr. reflektor, motorgenerator, dodaten rezervoar - min 1.500 kosov.

Tako ima tudi Roco za posamezno barvno varianto svoj minimum, ne vem koliko točno, je pa zagotovo vsaj 250 kosov če ne celo 500.
Goran
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a nik »

miloš napisal/-a:Po tej zgodbi okoli SŽ03 po moje lahko pozabimo,da bo Roco šel še kdaj v naše loge,kar se lokomotiv tiče.Upam,da se motim.
LP Miloš
To sve ovisi o izboru modela koji se ide raditi. 03 i još kao SŽ ima jako malo mogućih kupaca; Slovenija, nešto nas iz Hrvatske i poneki stranac (barem jedna je završila u Francuskoj gdje vlasniku 'glumi' JŽ lokomotivu na SOE) a i to sve dobrim dijelom zahvaljujući KlubBaat kitu za konverziju, inače bi bilo još manje.
Druga je stvar što Roco alate za ovaj tip lokomotive 'mora' nekako iskoristiti; što god mislili i pisali činjenica je da fale još i JŽ i MAV varijante iz epohe 3 pa nije nemoguće da se i one jednom pojave (Roco alate za JŽ već ima tako da tu ne mora imati dodatne troškove; pogotovo ako se odluči raditi neku 03 iz Divače, gdje nikad nisu imale 'uha').

Ali ako ima neka JŽ parna lokomotiva koju bi se za Roco sigurno isplatilo ići ju raditi onda je to serija 33. Većinu alata već imaju pa trebaju dodatno samo još poneku sitnicu (npr. povišenje za ugljen; isti slučaj kao sa 03). Kad već naprave to nešto malo dodatnog alata onda bi obavezno trebali napraviti barem 2 modela; SŽ kao muzejsku i JŽ iz redovitog prometa i to epoha 4 (70-e i 80-e) sa YU zastavom na 'ušima' (a JŽ varijantu treba odabrati što sličniju SŽ muzejskoj tako da ne treba nikakav dodatni alat osim onog za SŽ; tu se podrazumijeva da SŽ bude iz onog vremena dok još nije imala treće čeono svjetlo).
Ovaj model je već u startu znatno jeftiniji od 03 a krug potencijalnih kupaca je neovisno o tome nekoliko puta veći; ove lokomotive su vozile na znatno većem području (cijela bivša država) i znatno dulje vremena (JŽ 33 'pokriva' cijele 70-e i 80-e a SŽ 33 od 90-ih do danas) a i bilo ih je znatno više.

Nešto o 'isplativim' JŽ opcijama za Roco sam prije godinu dana pisao ovdje.
http://forum.malezeljeznice.net/index.p ... -ivb.6099/" onclick="window.open(this.href);return false;
wiggum
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 08.06.2010, 14:10

Re: Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a wiggum »

nik napisal/-a:To sve ovisi o izboru modela koji se ide raditi.
Upravo tako nik!
SŽ 541-001 "Manner" je bila rađena u 2 ili čak 3 serije, a istovremeno je takav model ponudio i RailAd!
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

No vsa ta zgodba je pripomogla k temu, da je še en član foruma kupil lokomotivo po najnižji ceni do sedaj.
Sebastian
miloš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 388
Pridružen: 26.11.2008, 10:12

Re: Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a miloš »

Ja,se mi zdi,da sedaj kar dobro gredo,saj komaj sproti delamo plehce za okoli dimnika.
LP Miloš
sebastiant
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 946
Pridružen: 24.03.2008, 17:12
Kraj: Ljubljana

Re: Roco SŽ 03

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

miloš napisal/-a:................ plehce za okoli dimnika.LP Miloš
Bom pustil kar tako brez. :)
Sebastian
Odgovori