Kleinbahn H0 (1947-2021)

Najnovejše v svetu železniških maket.
Odgovori
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kleinbahn H0 (1947-2021)

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Pozdravljeni,
predstavil vam bom svojo zbirko modelov Kleinbahn, ki je sicer še majhna, vendar se počasi bogati. Na Kleinbahn sem še posebej navezan, saj je bila moja prva bolj "resna" parna lokomotiva prav model D378 od te firme. Pred to lokomotivo sem imel še eno malo Mehano lokomotivo, ki pa mi ni bila nikoli pri srcu, saj ima nekaj elementov iz ameriških lokomotiv, ki pa me nikoli niso preveč zanimale.
Dobil sem še nekaj KB vagonov (en potniški, en poštni in nekaj tovornih), zadnji večji nakup pa se je zgodil konec junija 2021 v njihovi tovarni na Dunaju, le okoli tri tedne pred dokončnim zaprtjem firme. Kupil sem lokomotivi ÖBB 92.2271 in ÖBB 165.3417 ter en potniški in en poštni vagon. Ker sem zapravil več kot 200 evrov (točnega zneska se ne spomnim), sem dobil še en reklamni tovorni vagon, ki ima v zbirki posebno mesto. En dan kasneje sem na dunajskem bolšjem trgu za 25 evrov kupil še model ÖBB 2060 Jembach.
Poleg vseh naštetih modelov imam še prastaro lokomotivo kkStB 99.33, ki sem jo maja 2021 kupil na eBay-u.
Nekaj modelov (predvsem parnih lokomotiv) sem predelal v JŽ varianto, nekaj pa sem jih pustil v originalnem stanju kot spomin na firmo, ki je dolga leta uspešno poslovala, vendar jo je v zadnjih letih konkurenca prehitela in je firma zato zaprla svoja vrata.
Pa še slike. Bomo začeli kar z mojo najstarejšo, kkStB 99.33:
Slika

Sledi najnovejša, ÖBB 92.2271:
Slika

ÖBB 156.3417, ki je predelana v JŽ 25-026:
Slika

Dizlarka ÖBB 2060 oz. JŽ 821-001 - z oznako delavnice na moji maketi :)
Slika

In za konec predstavitve lokomotiv še moja prva "Kleinbahnarca" :train1, BBÖ 378.44, predelana v JŽ 53-021
Slika

Naslednjič pa nadaljujem z vagoni.
lp
Timotej

P.S.: Če moderator misli, da je tema v napačni rubriki, jo lahko prestavi :)
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
kvak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 385
Pridružen: 18.07.2009, 16:34

Re: Kleinbahn H0 (1947-2021)

Odgovor Napisal/-a kvak »

super...
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kleinbahn H0 (1947-2021)

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Se oglašam z zamudo.
Kvak, hvala.
Po doglem času bom prilimal še par slik vagonov.
Dva ÖBB kratka potniška:
Slika

Pa še službeni:
Slika

Ko bo več časa, sledijo še kkStB vagoni, tovorni vagoni in ena nova lokomotiva, natančneje BR 80 starejše proizvodnje, kupil pa sem še lokomotivo ÖBB 1280 in še dva kkStB vagona, nekaj tirov in pa trafo, ki je sier od KMB ampak je v tem obdobju enake imel tudi Kleinbahn. Tako da prihaja veliko zanimivega, zato spremljajte temo :)
lp
Timotej
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Odgovori