Informacije o OBB

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Re 4/4 napisal/-a: 23.02.2021, 19:06 Ti NightJet so italijanski. Tam več ne bo potrebe po manevrski službi, torej plačevanju TI ali RFI službi za premik in sestavo kompozicije. Poleg tega se manevrske službe po Italiji na nestrateških postajah ukinjajo. Že sedaj to pomeni da se doppio-simmetrica sestavi v Trevisu in se ne menjuje več lokomotiv v Benetkah in Firenzah. Pač, Taljani šparajo. Druga stvar pa je enostavnost sestavljanja, ki je enaka RailJetu. Jaz se bolj sprašujem ali je koncept pravilen. Torej samo dva člena sedišč in kar trije ležalnikov. Ne vem sicer kako intimno bo spanje v vagonih z ležalniki, ampak če bo tako kot na ruskih nočnih, bo to večino, ki se jih želi privabiti prej odbijalo od nočnih vlakov. Jaz sem sicer precej razočaran nad tem vlakom. Nekako (slaba) kopija švedskih nočnih vlakov z več moderne opreme.
Niso samo Italijanski, vozili bodo več linij, na začetku res Italijo, potem pa tudi ostalo. 33 garnitur je ogromno. Barcelona bo zagotovo s temi, ker se bo šlo po hitri progi. Prav tako Zürich - Amsterdam in verjetno tudi obe pariški liniji (Berlin in Dunaj).
Kje vidiš podobnost s Švedi? In ne, ni to ruski "platskartniy", ker minisuite nimajo zaves, ampak čisto prava vrata za vstop. Smisel je v povečani zasebnosti v primerjavi s starimi ležalniki za 6, tako da skrb za to res ni potrebna. In ja, nočni vlak rabi postelje, ne sedišča.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

TGV Lyria napisal/-a: 23.02.2021, 19:58
Niso samo Italijanski, vozili bodo več linij, na začetku res Italijo, potem pa tudi ostalo. 33 garnitur je ogromno. Barcelona bo zagotovo s temi, ker se bo šlo po hitri progi. Prav tako Zürich - Amsterdam in verjetno tudi obe pariški liniji (Berlin in Dunaj).
Kje vidiš podobnost s Švedi?
Kaj pa vem, kam bo vse v praksi vlekel, ker krmilni vagon ti da misliti, če jih bo res vseh 33 imelo. Občutek imam, da sploh ne bo šlo tako gladko. Me zanima kdo in kaj bo vleklo po Franciji? Tam je vse razdeljeno. Na Sud so Brižite šle stran, Sybici? Bodo pri SNCF prisiljeni vzeli Astride? Barcelono pod hitro progo verjetno misliš Perthus Tunnel?

Spominja me na onega švedskega za Narvik. Enako mi je vse skupaj, samo švedksi je bolj tradicionalni, kot se za Skandinavijo spodobi.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Re 4/4 napisal/-a: 23.02.2021, 20:48 Me zanima kdo in kaj bo vleklo po Franciji? Tam je vse razdeljeno. Na Sud so Brižite šle stran, Sybici? Bodo pri SNCF prisiljeni vzeli Astride?
SNCF so najeli Traxxe za moskovski ekspres, ki zdaj ne vozi, da so se pri DB lahko znebili 181.2.
Re 4/4 napisal/-a: 23.02.2021, 20:48 Spominja me na onega švedskega za Narvik. Enako mi je vse skupaj, samo švedksi je bolj tradicionalni, kot se za Skandinavijo spodobi.


Niti blizu ni... Ali pa samo jaz ne vidim podobnosti.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Bombardier Talent 3 za ÖBB ni prestal testnih voženj za pridobitev homologacije. Alstom/Bombardier tudi ni zaprosil za podaljšanje roka. "Manjkajoči" sedeži, ki po pogodbi morajo biti dostavljeni za Predarlsko, se bodo trenutno poiskali pri rezervah ÖBB. Zaenkrat so to dvopodni vagoni CAT.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Re 4/4 napisal/-a: 03.03.2021, 8:59 Bombardier Talent 3 za ÖBB ni prestal testnih voženj za pridobitev homologacije. Alstom/Bombardier tudi ni zaprosil za podaljšanje roka. "Manjkajoči" sedeži, ki po pogodbi morajo biti dostavljeni za Predarlsko, se bodo trenutno poiskali pri rezervah ÖBB. Zaenkrat so to dvopodni vagoni CAT.
Škoda komentarja, res. Ali bo cela flota postala gnezdilnica za ptiče?
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

Danes cela dan testni vlak za Railjet v Špilju , RJ053+ 1216.011 + 1293.038 +1293.063 ...
potem nevem , bo uspelo potem bo novo vozni red ( kaj bo videl )..

Lp, Miro
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

RitterVonGhega napisal/-a: 16.05.2021, 16:30 Danes cela dan testni vlak za Railjet v Špilju , RJ053+ 1216.011 + 1293.038 +1293.063 ...
potem nevem , bo uspelo potem bo novo vozni red ( kaj bo videl )..

Lp, Miro
Samo testiranje kako se obnaša programska oprema Vectrona na RailJetu, to kar počnejo že lep čas. Očitno so iskali 3 kV. Ta pa je najbolj priročna ravno v Špilju. Podoben postopek je Akiem že počel z Astride na Hodošu.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Re 4/4 napisal/-a: 16.05.2021, 16:56
RitterVonGhega napisal/-a: 16.05.2021, 16:30 Danes cela dan testni vlak za Railjet v Špilju , RJ053+ 1216.011 + 1293.038 +1293.063 ...
potem nevem , bo uspelo potem bo novo vozni red ( kaj bo videl )..

Lp, Miro
Samo testiranje kako se obnaša programska oprema Vectrona na RailJetu, to kar počnejo že lep čas. Očitno so iskali 3 kV. Ta pa je najbolj priročna ravno v Špilju. Podoben postopek je Akiem že počel z Astride na Hodošu.
Lahko potrdim to kar je napisal Re4/4
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Talent 3 saga je dobila finale kar se tiče kompozicij za Vorarlberg je posel šel v tri lepe marjetice
https://industriemagazin.at/a/millionen ... r-geplatzt
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Predarlsko začasno dobi druge Talente, oziroma sedeže, ki jih dežela plačala. Samo ti Talenti bodo starejša serija, ki že vozi po drugih delih Avstrije. Samo malo bodo prerazporedili vozni park. Glede naknadnega razpisa, ki bi zamenjali te nesrečne Talente 3 nič javno znanega. Govorilo se je o dodatnem nakupu Desiro ML, ampak upravni odbor ni sprejel nobene končne odločitve. Še sami ne vedo kaj bi, saj Alstom še ni obupal nad homologacijo. Med OBB se govori se, da Talenti 3 v vsakem primeru pridejo oziroma bodo prevzeti, samo kdaj in kam, pa je že druga zgodba.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Upravni odbor se še vedno ni odločil glede zamenjave Talentov 3, se je pa odločil za nov razpis, ki pa ni povezan s to problematiko.

Razpis predvideva nabavo do 270 garnitur dolžine ~ 105 metrov in do 270 garnitur dolžine ~ 73 metrov. Posebnost tega razpisa pa je, da bo del garnitur lahko namenjen podružnicam CAT, GKB, STA...
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Zanima me, ko bojo prišle te nove Nightjet garniture, kaj se bo zgodilo s temi starimi? bojo samo za rezervo ali bojo šli v prodajo ali kaj bo?

Hvala že vsem vnaprej.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a andre85 »

vidkrt napisal/-a: 06.06.2021, 8:27 Zanima me, ko bojo prišle te nove Nightjet garniture, kaj se bo zgodilo s temi starimi? bojo samo za rezervo ali bojo šli v prodajo ali kaj bo?

Hvala že vsem vnaprej.
Konec leta 2022.
Stare bodo vozile naprej,nobene prodaje ne bo
vidkrt
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 804
Pridružen: 05.08.2020, 20:33
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a vidkrt »

Slišal sem, da so lokomotivo OeBB RH 1216 Leonardo da Vinci prebarvali v Railjetovo barvno shemo. Naj nekdo reče, da ni res! Prosim!
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2559
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Informacije o OBB

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

vidkrt napisal/-a: 10.06.2021, 18:38 Slišal sem, da so lokomotivo OeBB RH 1216 Leonardo da Vinci prebarvali v Railjetovo barvno shemo. Naj nekdo reče, da ni res! Prosim!
Žal je. Avstrijskega Leonarda ni več. Naš pa je še, ampak v zelo slabem stanju.
Odgovori