Povezava Evrope z Japonsko?

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a jurij »

bisabre napisal/-a:Tvojega ideološko obarvanega eseja ne bom komentiral, bi pa želel pokomentirati tvoj zadnji stavek, ali poved, kot se sedaj modno reče. Glede na to, kako smo razprodali pomebna domača podjetja in koliko tujih že ima tukaj svoje poslovne, proizvodne ter prodajne prostore, so očitno kar tuji gospodarji sami prišli k svojim sužnjem. :lol: In še prihahajo, saj smo poceni delovna sila, smo tiho in ne jamramo, kot je dejal Cerar. Torej sužnji v lastni domovini. Slika
Razprodaja domačih podjetij je pa posledica prostega evropskega trga in nima nič skupnega z mojim zadnjim stavkom v prejšnjem prispevku, saj tudi Slovenci kupujejo in odpirajo podjetja v tujini. :wink:
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Hvala bogu, da jaz nisem svojega imetja pred odhodom v tujino prodal, tako da sem se lahko pravočasno vrnil nazaj domov v svobodno državo Slovenijo, kajti 1000 krat je boljše biti gospodar v majhni in skromni državi, kot pa suženj v veliki in bogati državi.
Jurij je pa tako lepo napisal, še solze mi bodo stopile na oči. No brez heca, marsikaj v njegovem pisanju drži. kaj hočemo bisabre je pač takšen tič, ki ni nikoli in nikjer zadovoljen. Bi mu priporočal bivanje, recimo čez lužo, da bo večji kulturni šok. Ampak nikar naj ne proda domačega premoženja. Garantirano bo ozdravljen svojega pesimizma in bo vesel, da živi v raju na sončni strani Alp.

LPL
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a bisabre »

jurij napisal/-a:
bisabre napisal/-a:Tvojega ideološko obarvanega eseja ne bom komentiral, bi pa želel pokomentirati tvoj zadnji stavek, ali poved, kot se sedaj modno reče. Glede na to, kako smo razprodali pomebna domača podjetja in koliko tujih že ima tukaj svoje poslovne, proizvodne ter prodajne prostore, so očitno kar tuji gospodarji sami prišli k svojim sužnjem. :lol: In še prihahajo, saj smo poceni delovna sila, smo tiho in ne jamramo, kot je dejal Cerar. Torej sužnji v lastni domovini. Slika
Razprodaja domačih podjetij je pa posledica prostega evropskega trga in nima nič skupnega z mojim zadnjim stavkom v prejšnjem prispevku, saj tudi Slovenci kupujejo in odpirajo podjetja v tujini. :wink:
Ja full velik so jih že kupili. :lol:
Simpl je tanartabul.
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Ljubitelj napisal/-a:
Hvala bogu, da jaz nisem svojega imetja pred odhodom v tujino prodal, tako da sem se lahko pravočasno vrnil nazaj domov v svobodno državo Slovenijo, kajti 1000 krat je boljše biti gospodar v majhni in skromni državi, kot pa suženj v veliki in bogati državi.
Jurij je pa tako lepo napisal, še solze mi bodo stopile na oči. No brez heca, marsikaj v njegovem pisanju drži. kaj hočemo bisabre je pač takšen tič, ki ni nikoli in nikjer zadovoljen. Bi mu priporočal bivanje, recimo čez lužo, da bo večji kulturni šok. Ampak nikar naj ne proda domačega premoženja. Garantirano bo ozdravljen svojega pesimizma in bo vesel, da živi v raju na sončni strani Alp.

LPL
Saj sem zadovoljen v svojem raju, ki sem ga zaslužil z lastnim znanjem in delom, pri tem pa mi moja domovina ni prav nič pomagala. O mojih potovanjih čez lužo in obiskih drugih držav ter celin pa raje ne bi razpravljal, saj sem skoraj že kozmopolit. Ampak s tem se ne želim hvaliti, zgolj izkušnje s teh potovanj primerjam z našo realnostjo, nič drugega. Enim je lastni zapeček svetinja, drugim zatočišče, med prihodom domov in ponovnim odhodom na tuje, tretjemu nuja, ker druge izbire pač nima. Smo si pač različni, jaz tako gledam na vse skupaj, ker sem pragmatik. Kar je dobro pohvalim, kar je slabo pa grajam, znam prisluhniti, a in tudi kaj svetovati.
Simpl je tanartabul.
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a jurij »

bisabre napisal/-a: Saj sem zadovoljen v svojem raju, ki sem ga zaslužil z lastnim znanjem in delom, pri tem pa mi moja domovina ni prav nič pomagala. O mojih potovanjih čez lužo in obiskih drugih držav ter celin pa raje ne bi razpravljal, saj sem skoraj že kozmopolit. Ampak s tem se ne želim hvaliti, zgolj izkušnje s teh potovanj primerjam z našo realnostjo, nič drugega. Enim je lastni zapeček svetinja, drugim zatočišče, med prihodom domov in ponovnim odhodom na tuje, tretjemu nuja, ker druge izbire pač nima. Smo si pač različni, jaz tako gledam na vse skupaj, ker sem pragmatik. Kar je dobro pohvalim, kar je slabo pa grajam, znam prisluhniti, a in tudi kaj svetovati.
Primerjava turističnih popotovanj po tujini nikoli ne pokaže resničnega stanja s katerim bi lahko primerjali našo realnost, kajti vsaka država se zaradi poslovnega interesa turistom odpira v najboljšem možnem briljantnem stanju, temna ozadja in bedna stanja pa se na turističnih destinacijah skorajda ne opazijo.

Realno stanje življenja v tuji državi pa dobiš šele takrat ko začneš v tujini delat in živet, teh izkušenj pa ti nimaš, saj si se verjetno še v peskovniku igral ko sem si jaz že nabiral izkušnje na delo v tujini.
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a bisabre »

jurij napisal/-a:
Primerjava turističnih popotovanj po tujini nikoli ne pokaže resničnega stanja s katerim bi lahko primerjali našo realnost, kajti vsaka država se zaradi poslovnega interesa turistom odpira v najboljšem možnem briljantnem stanju, temna ozadja in bedna stanja pa se na turističnih destinacijah skorajda ne opazijo.

Realno stanje življenja v tuji državi pa dobiš šele takrat ko začneš v tujini delat in živet, teh izkušenj pa ti nimaš, saj si se verjetno še v peskovniku igral ko sem si jaz že nabiral izkušnje na delo v tujini.
Še največ sem potoval službeno, turistična potovanja so predraga, sploh pa, ker ne sodim med tiste turiste, ki bi prespali kar v spalni vreči, nekje ob cesti. Sem pa že dremal na železniških postajah in letališčih, ko se kakšen vozni red ni "uskladil" z mojim. :wink: No v tujini pa imam dobrih 9 let delovnih izkušenj, pa nekaj študija se mi je tudi nabralo.
O tvojih izkušnjah ne morem soditi, sem rojen kmalu po II.SV, kakor sem že napisal pa se letos upokojim. Torej si, sodeč po tvojih trditvah, luč sveta ugledal tam nekje med koncem I. in II. SV, če sem te prav razumel? Slika Ali se motim?
Simpl je tanartabul.
Ri Majstor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 131
Pridružen: 26.01.2016, 22:50
Kraj: Rijeka

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a Ri Majstor »

Zanimljivo kamo je ova tema skrenula.. :mrgreen:
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a jurij »

Ri Majstor napisal/-a:Zanimljivo kamo je ova tema skrenula.. :mrgreen:
Ne brini Majstore, skrenučemo mi za Japan, ali prije mora da bisabre dobije prvo penzijo. :old

Srdačan pozdrav tebi i svima prijateljima u Rijeki. :train1
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Ri Majstor napisal/-a:Zanimljivo kamo je ova tema skrenula.. :mrgreen:
Opaki kormilari, prijatelju. :D

Sicer pa skretanja nisem povzročil jaz, ampak najprej Re 4/4 in Jurij, pa tudi ti si malce pripomogel k temu. Mi se menimo o čisto resnem razmišljanju Rusov o povezavi Rusije in posredno Evrope z Japonsko. Nekaj neformalnih pogovorov oz. ponudb je že bilo. In kaj je to tako groznega? Mi še enega drugega tira nismo spobni vkup spravit, pa se bomo iz Rusov norca delali in jim očitali tak ali drugačen kriminal? Kaj pa naš T6 denimo, da ostalega ne naštevam? Kje pa ni korupcije? Še na Finskem jo imajo, čeprav jo dobro podplačani pisuni uvrščajo v sam vrh najmanj koruptivnih držav sveta. A kavelj se skriva prav v teh dveh besedah, torej "najmanj koruptivni". Kar pomeni, da korupcija tam kljub vsemu obstaja, a ni kao prehuda. :lol:
Tako kot Rusi, imamo mi podobne probleme, le v manjši dimenziji, saj smo tudi precej manjši od največje države na svetu. V Rusiji sem bil že nekajkrat, tudi začasa SSSR in dobro vem kako je zgledala takrat in kako zgleda danes, kljub očitkom o korupciji in Putinovi "diktaturi". Oni majo vsaj dedca na čelu države. Kaj pa mi? In potem bi se nekateri radi norčevali iz Rusije?
Nisem Rusofil, ampak takšnih neumnosti kot so jih nekateri napisali tukaj pa res nisem pričakoval. Ti ljudje nimajo pojma, da se je svet od razpada SSSR in SFRJ korenito spremenil, kako je marsikje vse popolnoma drugače, da so bivše države varšavskega pakta bile resnično ujetnice nekega obskurnega režima, ki ga je vodil še večji norec ter njegovi nasledniki. Skratka, vsem, ki mislijo, da so prepameteni, naj se raje ne oglašajo in ne spolitizirajo vsake teme, ki se odpre. Svoje frustracije naj privarčujejo za na volišča, tam naj potem obkrožijo kogar hočejo, v dobri veri, da smo mi najboljši v vsem.
Da pa se ta tema resnično ne sfiži, lahko povem, da so Rusi resno razmišljali in tudi opravili nekaj simulacij za izgradnjo nadzvočnega t.i. tunelskega vlaka. Ampak ne zaradi lastne zabave, temveč zato, ker imajo vizijo, sanje in strokovnjake, ki so se sposobni soočiti z vsakim probemom, ne pa kopico piflarjev, kakor pri nas, ki takoj skočijo v luft in s kalkulatorji dokazujejo nasprotno, saj problema niso sposobni preseči. Torej jim manjka vizija, ki poganja svet in zato mi tudi tako skromno capljamo za njim, naši pravi strokovnjaki pa raje odhajajo na tuje.
Simpl je tanartabul.
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a jurij »

bisabre napisal/-a:Da pa se ta tema resnično ne sfiži, lahko povem, da so Rusi resno razmišljali in tudi opravili nekaj simulacij za izgradnjo nadzvočnega t.i. tunelskega vlaka.
Nekateri pa razmišljajo celo tako, da bi iz enega konca sveta na drugi konec potovali skozi tunel brez vlaka, tako bi za bisabreja potovanje iz Evrope do Japonske po njihovem mnenju v prihodnosti lahko izgledalo približno takole. https://youtu.be/6TZVCxCiMHE?t=173
Ri Majstor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 131
Pridružen: 26.01.2016, 22:50
Kraj: Rijeka

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a Ri Majstor »

:thumbupr Lijep pozdrav Juriju! I cijelom Prekmurju! ... a ostali nek žive u Platonovoj državi... [-o<
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Ja živim u kur....j državi, pa mi nije potreban Platon, več imamo Cerara i co..
Simpl je tanartabul.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Nekateri pa razmišljajo celo tako, da bi iz enega konca sveta na drugi konec potovali skozi tunel brez vlaka, tako bi za bisabreja potovanje iz Evrope do Japonske po njihovem mnenju v prihodnosti lahko izgledalo približno takole. https://youtu.be/6TZVCxCiMHE?t=173
A ni naš bisabre govoril pred nedavnim o novih oblika transporta? Čudno da tega ni omenil. Sicer pa ne vem, zakaj bi gradili železnico na Japonsko. če se ne motim bomo v prihodnje potovali z nekakšnimi baloni, vsaj tako je nakazal naš ekspert za prevoze po novem....

LPL
Ri Majstor
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 131
Pridružen: 26.01.2016, 22:50
Kraj: Rijeka

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a Ri Majstor »

Da! Zbilja! :shock: Čemu ti silni mostovi i tuneli.. kad se sve može riješiti sa cepelinima! :mrgreen: ... po mogućnosti na solarni pogon!
bisabre
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 663
Pridružen: 19.07.2015, 13:34

Re: Povezava Evrope z Japonsko?

Odgovor Napisal/-a bisabre »

Glede na hud tempo posodabljanja naših železnic nas tudi Zepelini ne rešijo. No mogoče si bo pa kdo od naših "strokovnjakov" tukaj omislil leteče Gomulke? Stavim da mu rata, saj ima tukaj obilo somišljenikov.
Simpl je tanartabul.
Odgovori