Dobrodošli v Nemčiji

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Glede na to,da se Regio München ogreva za te garniture ( Mireo Smart)se mi zdi mi zdi da vem kam pes taco moli
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Re 4/4 napisal/-a:Čakanja je konec. S štiriletno zamudo se bo končno začelo voziti s šestimi kompleti češkega proizvajalca Škode med Münchnom in Nürnbergom.
Saj ni res pa je. Čudeži se dogajajo. Po ÖBB Talentu 3 že drugi ta teden.
andre85 napisal/-a:Glede na to,da se Regio München ogreva za te garniture ( Mireo Smart)se mi zdi mi zdi da vem kam pes taco moli
S-Bahn München?
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a andre85 »

TGV Lyria napisal/-a:
Re 4/4 napisal/-a:Čakanja je konec. S štiriletno zamudo se bo končno začelo voziti s šestimi kompleti češkega proizvajalca Škode med Münchnom in Nürnbergom.
Saj ni res pa je. Čudeži se dogajajo. Po ÖBB Talentu 3 že drugi ta teden.
andre85 napisal/-a:Glede na to,da se Regio München ogreva za te garniture ( Mireo Smart)se mi zdi mi zdi da vem kam pes taco moli
S-Bahn München?
Točno to
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Škoda NIM EXpress je danes tudi zares prvič zapeljal v potniškem prometu, in prvi vtisi potnikov se berejo kar pozitivno. Predvsem je dosti bolj podoben IC vlaku, kot Twindexx Vario IC 2, ki mu rečejo tudi "RegionalExpress s tepihom". Narobe svet.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a andre85 »

TGV Lyria napisal/-a:Škoda NIM EXpress je danes tudi zares prvič zapeljal v potniškem prometu, in prvi vtisi potnikov se berejo kar pozitivno. Predvsem je dosti bolj podoben IC vlaku, kot Twindexx Vario IC 2, ki mu rečejo tudi "RegionalExpress s tepihom". Narobe svet.
V nedeljo bom tudi jaz preiskusil Škodo
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

andre85 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Škoda NIM EXpress je danes tudi zares prvič zapeljal v potniškem prometu, in prvi vtisi potnikov se berejo kar pozitivno. Predvsem je dosti bolj podoben IC vlaku, kot Twindexx Vario IC 2, ki mu rečejo tudi "RegionalExpress s tepihom". Narobe svet.
V nedeljo bom tudi jaz preiskusil Škodo
No super, da bomo imeli tu poročilo iz prve roke. Verjemi, da bi se ti z veseljem pridružil, če ne bi bil zaklenjen v tej bolani gnojnici od države brez javnega prometa...
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a andre85 »

TGV Lyria napisal/-a:
andre85 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Škoda NIM EXpress je danes tudi zares prvič zapeljal v potniškem prometu, in prvi vtisi potnikov se berejo kar pozitivno. Predvsem je dosti bolj podoben IC vlaku, kot Twindexx Vario IC 2, ki mu rečejo tudi "RegionalExpress s tepihom". Narobe svet.
V nedeljo bom tudi jaz preiskusil Škodo
No super, da bomo imeli tu poročilo iz prve roke. Verjemi, da bi se ti z veseljem pridružil, če ne bi bil zaklenjen v tej bolani gnojnici od države brez javnega prometa...
Mislim to je norost. Če bodo tako delali bomo tako ali tako izgubili vse mednarodne povezave
sierra5
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 11.02.2019, 9:04

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a sierra5 »

TGV Lyria napisal/-a:
andre85 napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Škoda NIM EXpress je danes tudi zares prvič zapeljal v potniškem prometu, in prvi vtisi potnikov se berejo kar pozitivno. Predvsem je dosti bolj podoben IC vlaku, kot Twindexx Vario IC 2, ki mu rečejo tudi "RegionalExpress s tepihom". Narobe svet.
V nedeljo bom tudi jaz preiskusil Škodo
No super, da bomo imeli tu poročilo iz prve roke. Verjemi, da bi se ti z veseljem pridružil, če ne bi bil zaklenjen v tej bolani gnojnici od države brez javnega prometa...

aja?, a to bi ti kot dolgi dopust izvedel, glede na to, da je celotna SLO od 1.11. na nemškem rdečem seznamu, in moraš iti za 10 dni v karanteno najprej ko vstopiš v DE.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Glede na to,da živim v Freilassingu in je to še zmeraj Nemčija,ne rabim karantene.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Dejansko me je Škoda danes pozitivno presenetila.
Sedeži udobni ni tistega tako ozkega dela zgoraj,ki je tipičen za Regio garniture na Bavarskem. Pod vsakim sedežem je tudi vtičnica. Prostora za noge je dovolj. Tudi sanitarije so boljše kot v Bombardierjevih Dosto IC2 garniturah. Senčniki v zgornjem delu svoje delo opravijo dobro.Prostora za kolesa, vozičke in invalide je dovolj
Da ne pozabim,prvi razred( ki ga žal nisem mogel testirati,ker je bil poln policistov)je ločen in bolj spominja na prvi razred v ic2 garniturah.
Vozne lastnosti in zvočna izoliranost ter vhodi in prehodi so vredu.
Mislim,da bi takšna garnitura dobro nadomestila našega Pohorca med Hodošem in Koprom( vem otopična izjava)
Sedaj pa se vračam v regio izvedbi Intercitya (rdeča barva mu ne pristoji)
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

andre85 napisal/-a:Dejansko me je Škoda danes pozitivno presenetila.
Sedeži udobni ni tistega tako ozkega dela zgoraj,ki je tipičen za Regio garniture na Bavarskem. Pod vsakim sedežem je tudi vtičnica. Prostora za noge je dovolj. Tudi sanitarije so boljše kot v Bombardierjevih Dosto IC2 garniturah. Senčniki v zgornjem delu svoje delo opravijo dobro.Prostora za kolesa, vozičke in invalide je dovolj
Da ne pozabim,prvi razred( ki ga žal nisem mogel testirati,ker je bil poln policistov)je ločen in bolj spominja na prvi razred v ic2 garniturah.
Vozne lastnosti in zvočna izoliranost ter vhodi in prehodi so vredu.
Mislim,da bi takšna garnitura dobro nadomestila našega Pohorca med Hodošem in Koprom( vem otopična izjava)
Sedaj pa se vračam v regio izvedbi Intercitya (rdeča barva mu ne pristoji)
Ti bodo vrat zavili za tole izjavo na koncu. Ker imenujejo IC2 za regionalca s tepihom :) Predvidevam da imaš v mislih Twindexx Vario brez lokomotive, BR 445.
Tako kot sem že napisal par postov bolj zgoraj: tale nova Škoda je bolj podobna IC vlaku kot omenjeni IC2.
Tisti "ozkoglavi sedeži" ki si jih omenil, pa na Bavarskem kar prevladujejo. Meridian, vsi Talenti, Fugger. Povsod se jih najde. Škoda pa ima k sreči "Cityjet" sedeže.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a andre85 »

TGV Lyria napisal/-a:
andre85 napisal/-a:Dejansko me je Škoda danes pozitivno presenetila.
Sedeži udobni ni tistega tako ozkega dela zgoraj,ki je tipičen za Regio garniture na Bavarskem. Pod vsakim sedežem je tudi vtičnica. Prostora za noge je dovolj. Tudi sanitarije so boljše kot v Bombardierjevih Dosto IC2 garniturah. Senčniki v zgornjem delu svoje delo opravijo dobro.Prostora za kolesa, vozičke in invalide je dovolj
Da ne pozabim,prvi razred( ki ga žal nisem mogel testirati,ker je bil poln policistov)je ločen in bolj spominja na prvi razred v ic2 garniturah.
Vozne lastnosti in zvočna izoliranost ter vhodi in prehodi so vredu.
Mislim,da bi takšna garnitura dobro nadomestila našega Pohorca med Hodošem in Koprom( vem otopična izjava)
Sedaj pa se vračam v regio izvedbi Intercitya (rdeča barva mu ne pristoji)
Ti bodo vrat zavili za tole izjavo na koncu. Ker imenujejo IC2 za regionalca s tepihom :) Predvidevam da imaš v mislih Twindexx Vario brez lokomotive, BR 445.
Tako kot sem že napisal par postov bolj zgoraj: tale nova Škoda je bolj podobna IC vlaku kot omenjeni IC2.
Tisti "ozkoglavi sedeži" ki si jih omenil, pa na Bavarskem kar prevladujejo. Meridian, vsi Talenti, Fugger. Povsod se jih najde. Škoda pa ima k sreči "Cityjet" sedeže.
Jup in dejansko bi ta Škoda lahko nadomestila Pohorca ( sanja svinja o koruzi)
Ja BR 445. No po poti pa smo srečali BR 101 z intecity1 kompozicijo in tudi v tej rdeči barvi.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

andre85 napisal/-a: Jup in dejansko bi ta Škoda lahko nadomestila Pohorca ( sanja svinja o koruzi)
Ja BR 445. No po poti pa smo srečali BR 101 z intecity1 kompozicijo in tudi v tej rdeči barvi.
Pa saj boš imel dvopodnika na Pohorcu. Poleti ko bo Flirt premajhen, ga bo nadomestil Kiss. V dvojni sestavi :D :D
Twindexx Vario pa je tudi še na mojem seznamu želja. Tako v IC kot v RE izvedbi. Mi deluje kar zelo soliden stroj, seveda s tipičnimi Bombardier problemi.
andre85
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 752
Pridružen: 11.04.2014, 19:36
Kraj: Freilassing

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a andre85 »

Pa,da ne pozabim več kot pol vlaka je bilo polnega
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Dobrodošli v Nemčiji

Odgovor Napisal/-a mkx »

TGV Lyria napisal/-a:
andre85 napisal/-a: Poleti ko bo Flirt premajhen, ga bo nadomestil Kiss. V dvojni sestavi
Seveda. In potem svizec zavije čokolado. (alias: sanja svinja o koruzi)

Če že pišemo traparije: poleti Kiss ne bo vozil Pohorca, ker bo polno zaseden na Bohinjski progi. :^o
LP, Metod
Odgovori