Avstrijske železnice

Kako kaj naše sosedje OBB, DB, HŽ, MAV....
Odgovori
Thomas
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 25.03.2019, 13:56

Avstrijske železnice

Odgovor Napisal/-a Thomas »

Med letošnjim dopustom bi rad raziskal avstrijske proge, predvsem me zanima del od meje do Dunaja (nekdanja Južna železnica). Z Dunaja bi potem šel naprej skozi Linz do Salzburga, od tu pa proti Beljaku in se skozi Jesenice vrnil nazaj v Ljubljano. Torej planiram narediti en krog po Avstriji - po eni progi gor in po drugi nazaj. Če mi vreme ne bo naklonjeno, pa bi si rad ogledal samo del poti in se po isti progi vrnil nazaj.

Sedaj pa gledam cene. Že od Ljubljane do Graza me enosmerna vozovnica na dan potovanja za 2. razred pride 36 € (redna cena). Malo huda cena, glede na to, da me pot iz Ljubljane do Maribora stane 10 €, od Maribora do Graza pa je samo še ura vožnje. Če kupim "First Minute" vozovnico me ista pot pride skoraj polovico ceneje, in sicer 18 €. To bi šlo, ampak obstaja riziko (nekaj pride vmes, zbolim, slabo vreme ipd.). Kaj v takem primeru (kupiš vozovnico, a je potem ne izkoristiš) - je ta denar zapravljen? Vozovice "First Minute", predvidevam, je možno kupiti samo na prodajnem mestu, ne pa tudi elektronsko?

Enosmerna "First Minute" vozovnica na relaciji Ljubljana - Dunaj pride 36 €. Je to zadnja cena ali se da kako skombinirati še ceneje?

https://fahrplan.oebb.at/webapp/ - Domnevam, da je to uradna spletna stran avstrijskih železnic? Če ni, kje lahko preverim vozni red vlakov po avstrijskih progah?
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Avstrijske železnice

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Mislim, da si zgrešil forum, glede zastavljanja vprašanj okoli cen. To bi ti najbolj vedeli pomagati na info centru na malo večjih postajah, kot so Ljubljana, Maribor, Celje, pa še kje. Vsekakor pa se splača kupiti karte v predprodaji.
bugear
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 121
Pridružen: 24.04.2009, 20:33
Kraj: Češka

Re: Avstrijske železnice

Odgovor Napisal/-a bugear »

Poskusi https://shop.oebbtickets.at. Sparschiene Ljubljana-Graz se najdejo že od 9,70€, Lj-Dunaj od 23,30€.
"Milovat tě budu stale,
děkuju za krásný rok"!
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 780
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Avstrijske železnice

Odgovor Napisal/-a trocken »

petindvajsetka napisal/-a: 28.05.2023, 17:09 Mislim, da si zgrešil forum, glede zastavljanja vprašanj okoli cen. To bi ti najbolj vedeli pomagati na info centru na malo večjih postajah, kot so Ljubljana, Maribor, Celje, pa še kje. Vsekakor pa se splača kupiti karte v predprodaji.
Koliko dni boš pa potoval? Dobri stari Interrail za Avstrijo dobiš za 195€ za tri dni neomejenih potovanj. Tisti info centri so pa tako, tako. Ljubljanski da, tisti v Novi Gorici pa živčni zlom dobi, če hočeš samo karto do Beljaka kupiti. :D
taurus
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 115
Pridružen: 31.01.2008, 18:10

Re: Avstrijske železnice

Odgovor Napisal/-a taurus »

Na strani avstrijskih železnic si kupi vozovnico Maribor - Villach, pri via vpiši Linz, torej Maribor-Graz-Dunaj-Linz-Salzburg-Villach, velja 2 dni za vse vlake v tej smeri na tej progi, cena 75,20 €. Ljubljana - Maribor (okrog 10 €) in Villach- Ljubljana (11 €) si kupi pri nas posebej. Sparschiene so na glavnih progah za mesce naprej razprodane, in če slučajno zamudiš nekje zvezo ti karta za drug vlak ne velja več. Pazi da ti piše via Wien ali Wien Meidling. ko izbereš povezavo.
Thomas
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 25.03.2019, 13:56

Re: Avstrijske železnice

Odgovor Napisal/-a Thomas »

Hvala za vse nasvete. Seveda bom kontaktiral tudi SŽ glede nakupa FME (First Minute Europe), potem pa se odločil, kako in kaj.
Sem pa že zdaj navdušen nad iskalnikom povezav avstrijskih železnic - najdejo tudi vse slovenske železniške postaje.
Odgovori