Runaway Train

Vse kar ne spada v ostale kategorije.
Odgovori
Uporabniški avatar
-Robert-
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 55
Pridružen: 03.02.2008, 19:17

Runaway Train

Odgovor Napisal/-a -Robert- »

Se še spomnite gospe in gospodje tegale filma iz dalnjega leta 1985?

Povezava na video

Naj priznam, da je to (za mene) eden izmed najbolših filmov povezanih z železno cesto.
Jon Voight kot Manny, Eric Roberts kot Buck ter John P. Ryan kot warden Ranken naredijo popolno vzdušje tega filma. Film z letnico 1985, ki še vedno naredi pravo akcijo v današnjih časih.

Vse 4 enote na vleki pripadajo lasti Alaska Railroad Corporation, vendar se jim ni zdelo oglaševati v tem filmu, zato so bile vse štiri prebarvane.
Prva na čelu z oznako #3010 je bila serija GP40, druga z oznako #1500 je bila serije F7 (zelo star ameriški tip), zadnji dve #1801 ter #1810 pa sta bili serije GP7. Če malo po googl-ate, vam slike takoj povedo vse.

Za vse tiste, ki filma nimate doma, si ga lahko pogledate tukaj v 11-ih nadaljevanjih:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HeI1yRRf ... re=related[/youtube]

Za konec naj še dodam...

Najbolj zanimivo je, ko Manny spozna kdo v resnici je, in kaj mora narediti za svoje zastavljene cilje.
Pobegli vlak predstavlja svet v katerem živi, in v katerem je v konfliktu z vsemi ki so v tem svetu. Pomočnica strojevodje na vleki pa predstavlja realnost, ko zavpije Buck-u 'Kill him'.
Pravi konec pa je samo končni obračun med njim ter upravniku zapora Ranken-u...'he ain't gonna caught me alive'...so bile njegove besede.

Zares masterpiece....ostalo presodite sami :wink:
Produkcija: Cannon films
Lep pozdrav!

Robert
Uporabniški avatar
totimato
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 615
Pridružen: 02.01.2009, 11:00
Kraj: Zg. Polskava

Odgovor Napisal/-a totimato »

Ja, res dober film. Sem ga gledal kot najstnik. Drama in akcija. Tudi jaz priporočam.
Počasi. Sem na delu in ne na begu. Moj hobi, moja pravila.
Uporabniški avatar
Aleš664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 536
Pridružen: 27.11.2006, 20:38

Odgovor Napisal/-a Aleš664 »

Ti 2 lokomotivi GP7 se tudi pojavita v filmu Under Siege 2 (Oblegani 2) pod številko 1804 in 1812. Imam pa oba filma na CD-jih.
LP

Slika
TrainFan
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.01.2008, 8:39
Kraj: Žabja Vas

Re: Runaway Train

Odgovor Napisal/-a TrainFan »

Res zakon film..že doug cajta nism gledu tok dobrga filma... =D> =D>
Uporabniški avatar
bubaiva363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 272
Pridružen: 01.11.2005, 5:58
Kraj: pored pruge...

Re: Runaway Train

Odgovor Napisal/-a bubaiva363 »

Slažem se - malo akcije ima i u "Atomic Train"
TrainFan
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 08.01.2008, 8:39
Kraj: Žabja Vas

Re: Runaway Train

Odgovor Napisal/-a TrainFan »

Film si lahk ogledate na internetu,zaston...v dveh delih.. link.. http://quicksilverscreen.com/watch?video=117363
darkob
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 24
Pridružen: 30.07.2013, 11:16

Re: Runaway Train

Odgovor Napisal/-a darkob »

Ta film sem gledal že večkrat in me vsakič znova prevzame. Nazadnje sem si ga ogledal včeraj zvečer tukaj

Povezava na video

Vzdušje je neverjetno. Režiser Andrej Končalovski, originalni scenarij Akira Kurosawa.

Tokrat me je film toliko prevzel, da sem poiskal in našel originalno zgodbo po kateri je Akira Kurosawa naredil izvirni scenarij. Zgodba je neverjetna, sicer pa ne vsebuje kaznjencev niti Alaske, a se v filmu pojavlja kar nekaj nazivov, ki so iz resnične zgodbe (npr. most čez reko Seneca). Resnična zgodba je bila objavljena v reviji "LIFE" l. 1963 in je celo dostopna tukaj http://books.google.si/books?id=pkwEAAA ... e&q&f=true (stran 79. in naprej).

Za konec, F7 enota, ki nastopa v filmu kot enota 2 (št. 1500) je danes upokojena in se nahaja v muzeju. Tukaj je slika iz leta 2000.

Slika

LPD
Odgovori