Pomoč pri odpravljanju težave z modelno železnico

Vse kar ne spada v ostale kategorije.
Odgovori
mbm
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 28.11.2011, 20:36

Pomoč pri odpravljanju težave z modelno železnico

Odgovor Napisal/-a mbm »

Živjo!
Še iz otroštva imam dve lokomotivi, nekaj vagonov in seveda tračnice (vse od Mehana). Po nekaj letih neuporabe sem to zadevo sestavil skupaj in šment, lokomotivi ne delujeta. :x
Zanima me, če mi lahko kdo pomaga ugotoviti kje se nahaja napaka (lokomotivi, transformator, ...); na obstoječi "progi" bi bilo treba preizkusiti lokomotivi in delovanje transformatorja... Kdor mi želi pomagati, naj mi pošlje zs.
Še slika:
Slika
andrazon
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 510
Pridružen: 07.07.2011, 20:23

Re: Pomoč pri odpravljanju težave z modelno železnico

Odgovor Napisal/-a andrazon »

Problem se verjetno nahaja na lokomotivi in na tirih. Če primerjaš nove tire in tvoje, boš opazil, da so tvoji umazani, okaidirani ali pa celo zarjaveli. Ista napaka se nahaja na kolesih lokomotive, ki so prav gotovo umazana. Za začetek sčisti tire (z najfinejšim brusnim papirjem, ki ga imaš zrnavost od 800 naprej, lahko pa tudi kupiš posebno gobico) enako pa napravi z kolesi lokomotive. Sčisti tudi kontakte za napajane tirov.

Nisem ti pisal zs-ja, ker verjetno enake stvari zanimajo tudi druge uporabnike, ki so začetniki :wink:
LP Andraž
mbm
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 28.11.2011, 20:36

Re: Pomoč pri odpravljanju težave z modelno železnico

Odgovor Napisal/-a mbm »

Sem se držal navodil, sčistil kolesa ter tirnice in zadeva zdaj deluje :) Hvala.


Zadnjič obnovil mbm, dne 06.01.2012, 22:37.
Odgovori