Začetek

Vse kar ne spada v ostale kategorije.
Odgovori
mihaelslo
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 30.01.2021, 19:07

Začetek

Odgovor Napisal/-a mihaelslo »

Pozdravljeni
Ko sem šel malo gor in dol po forumu sem se resno vprašal ,če sem se prijavil na pravi naslov.Zakaj? Vidim ,da ste tukaj skoraj vsi že profesionalci jaz pa sem razen velike želje in zanosa skoraj brez pravega znanja za izvedbo projekta ,ki sem si ga zastavil.Po letih sem verjetno med starejšimi (1964) po znanju pa... Že kot mulc sem sanjal o maketi ,pa potem ,ko se je rodil prvi sin in sem mu na dan rojstva v Mehanotehni na Tavčarjevi kupil vlak....ampak nikoli časa,denarja,volje.Skratka zadnje štiri leta si kupujem stvari za izvedbo makete .Sedaj pa je napočil čas za pripravo načrtov .Prostor ,ki bo namenjen maketi je 6300x5550mm+3600x3700mm. Ja vem da je ogromno vendar do 80 leta je še dosti časa pa tudi vnuki rastejo .Naj povem ,da v mislih nimam samo maketo železnice,ampak tudi Faller car sistem in razdeljeno maketo po tematikah( staro mesto+ industrija,novo mesto+industrija,rudnik,vojašnica,letališče,predmestje ,vas z kmetijami,gorska vas ,hribi z gondolo in gorsko železnico...)Temelj makete pa bo vsekakor železnica .Za začetek bi vprašal ,če kdo mogoče pozna program Wintrack? Imam namreč wintrack 14 z 3D modeli. Žal sem pri tujih jezikih
bolj slab in bi mi vsak nasvet z vaše strani kako pravilno začeti prišel prav.Tudi pri sami zasnovi tirov elektrike in elektronike bom rabil nasvete ampak za danes naj bo dovolj.
Za vsak kakršenkoli nasvet kako pravilno začeti,načrtovati in se pravilno pripraviti bom zelo hvaležen.


l.p. Miha
Uporabniški avatar
parni_vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 338
Pridružen: 25.11.2020, 17:03
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Začetek

Odgovor Napisal/-a parni_vlak »

Pozdravljen,
prišel si na čisto pravi naslov. Tudi jaz sem v
fazi načrtovanja in sem se odločil stvar narediti na bolj amaterski način: v merilu sem na papir narisal tloris makete (z vsemi hišami, jezerom itd.). Mislim, da je za začetnika (kar sem tudi jaz da ne bo pomote) tako najbolj primerno, saj dobi predstavo o postavitvi. Potem pa naprej v razne programe. Tam pa jaz ne morem pomagati, saj sem v tem popolnoma nepismen.
LP
Parne lokomotive so zakon! Oglejte si jih na mojem blogu:
https://parnelokomotive.blogspot.com
Lep dan še naprej, parni_vlak
Uporabniški avatar
borut_slo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 125
Pridružen: 26.10.2012, 14:28

Re: Začetek

Odgovor Napisal/-a borut_slo »

Hi!

Nisi edini, ki se spravlja k delu, nas je kar nekaj, ki ne najdemo časa in volje po službi. Kar naprej in nam delaj spodbudo, da bomo tudi mi začeli kaj migati.

Če ti bo kaj v pomoč, jaz uporabljam Anyrail https://www.anyrail.com/en, mi je nekak bolj uporabniško prijazen. Ima tudi vse tire od Roco in Tillig-a, kar jaz uporabljam.


Lp
Borut
Uporabniški avatar
Žan10
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 57
Pridružen: 15.01.2021, 16:15
Kraj: Dobova

Re: Začetek

Odgovor Napisal/-a Žan10 »

borut_slo napisal/-a: 02.02.2021, 19:58 Hi!

Nisi edini, ki se spravlja k delu, nas je kar nekaj, ki ne najdemo časa in volje po službi. Kar naprej in nam delaj spodbudo, da bomo tudi mi začeli kaj migati.

Če ti bo kaj v pomoč, jaz uporabljam Anyrail https://www.anyrail.com/en, mi je nekak bolj uporabniško prijazen. Ima tudi vse tire od Roco in Tillig-a, kar jaz uporabljam.


Lp
Borut
Tudi jaz uporabljam Anyrail. Zelo vredu program :thumbupr
Odgovori