Izdelava simulatorja serije 711

Vse kar ne spada v ostale kategorije.
Odgovori
TheDarkSpirit
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 72
Pridružen: 12.03.2022, 22:07

Izdelava simulatorja serije 711

Odgovor Napisal/-a TheDarkSpirit »

Kot pove že naslov, sem se lotil izdelave simulatorja serije 711, zelenca. Zgodba se je začela novembra, ko sem bil na praksi v delavnicah v Mostah, kjer se mi je uspelo dogovoriti, da sem dobil kompleten upravljalni pult zelenca 019/020, ki je čakal na razrez. Od takrat se zaradi šole zadeva ni kaj dosti premikala, zdaj sem se pa zadeve resno lotil. Do zdaj sem obnovil brzinomer in ga predelal, tako da sem vanj vgradil majhen 12v motor, zaradi lažjega krmiljenja. Potem sem naredil leseno "ogrodje" za simulator, ter vse plošče prebarval. To je zaenkrat to, kaj več pa sledi. Uporabil bom pa simulator od rw šlo, za povezavo pa arduino mega ter nov program od rsslo za ta namen. Me pa zanima še nekaj stvari, in sicer:
-Kakšna je napetost žarnic pri gumbih za izbiro vozila v vlaku, lučka za avtostop, vrata...?
-Kakšna je napetost žarnice od luči zraven manometrov, in s katerim stikalom se jo prižge?
-Kakšna je napetost za razsvetljavo instrumentov?
-Kakšno je območje napetosti merilca obratov?
-Kakšno funkcijo ima stikalo "regulacija razsvetljave"? (V priročniku tega ni, ker je bilo takrat še drugače.)
Že vnaprej hvala za odgovore, zdaj pa pridejo na vrsto slike:
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Odgovori