Fotografije

Nam imate kaj za sporočiti, storite to tukaj
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Fotografije

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Morda bi dorekli še kakšno okoli števila fotografij v enem prispevku. Nič ni narobe če posameznik pošlje recimo 100 fotografij, vsaka je dobrodošla. Bi pa bilo zaželjeno, da se jih razporedi na več prispevkov. Morda deset ali kakšno manj oz. več. Vsak posameznik naj se odloči pač po svoje.

Z raspršitvijo in posledično več prispevki bo forum še bolj pregleden in hkrati tudi bolj uporaben za obiskovalce. Zamislite si nova tema, 100 fotografij in nato 14 odgovorov, po možnosti še s kakšno dodatno sliko. Odpiranje pa v nedogled. Seveda to je eden izmed bolj črnih scenarijev, ampak je mogoč.

Da ne boste napak razumeli, prav vse fotografije so tu dobrodošle, ampak ne bi bilo nič narobe, če bi se malce razpršile na več prispevkov, seveda v kolikor jih je več hkrati.

Vaša mnenja o tem :?: :?: :?:
Tine
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Meni se zdi to pametna ideja.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Se strinjam.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Meni se zdi bolj smiseln sistem dveh tem, prva tema - slike, druga tema - komentarji; torej slike gledaš ponavadi samo 1x in takrat že počakaš, da se naložijo, ko pa si zaželiš napisati komentar napišeš v to drugo temo k se imenuje npr. "Suhe gate na dnu morja [komentariji]". Tako dosežemo hitro odpiranje debatnih tem fotopisov in fotografij brez zamudnega časa, da se vse fotografije in objave v temi naložijo.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

RisPo napisal/-a:Meni se zdi bolj smiseln sistem dveh tem, prva tema - slike, druga tema - komentarji; torej slike gledaš ponavadi samo 1x in takrat že počakaš, da se naložijo, ko pa si zaželiš napisati komentar napišeš v to drugo temo k se imenuje npr. "Suhe gate na dnu morja [komentariji]". Tako dosežemo hitro odpiranje debatnih tem fotopisov in fotografij brez zamudnega časa, da se vse fotografije in objave v temi naložijo.
Meni to nekako ne sede. Ko hočeš torej komentirat neko točno določeno sliko moraš iti v prvo temo , pobrat link in ga prenest v drugo temo ter napisati komentar...? :hmm
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a grega »

Ne vem no, meni forum odpira počasi, slike pa se nalagajo, kar hitro tako, da ne vem kaj bi pridobili razen nabijanja postov.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Tudi jaz bi bil za to, da se število slik v enem postu omeji.
Po moje nekje do največ 10 slik.....
LEP DAN
Igor
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Hi hi, sam sem prišel do tega spoznanja že pred par leti. Namreč imel sem priliko videvati poste s po 20-30 slikami, po možnosti 800x600 in se je vse skupaj odpiralo in odpiralo... Nekaj takih postov je na http://www.zeljeznice.net/forum med potopisi, recimo okoli Osijeka-Vinkovcev, pa proga Ploče-Sarajevo ipd. Sam poskušam ne dati več kot 6 slik, 10 mislim pa da je več kot dovolj. Če se še omeji prikaz največ 20 odgovorov na stran je to lahko že 200 fotografij. In 200 fotk po 100kb je 20MB plus nekaj zanemarljivega (nekaj 10 kb) kar doda forum. Če ste na optiki in je slikovni server hiter je to eno, če ste pa na 256/512MB ADSL ali bognedaj kaj počasnejšega, potem taki obiskovalci izgubijo potrpljenje...
Goran
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Jaz bi pa tako predlagal, če je možno seveda: Fotografije in komentarji naj bi bili vsi v eni temi, tako kot do sedaj, le da bi bil tisti osnovni fotopis oz. fotografije na svoji (prvi) strani teme. Komentarji pa bi se nadaljevali na 2., 3.... strani in tako naprej. Če le forum to dopušča oziroma da bi se to ročno s strani moderatorjev urejalo, seveda če ni pretirano veliko dela.
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ni možno.
Vsi posti v forumu se vpisujejo izključno časovno - zaporedno in seveda, avtomatično.
Takšen način kot ga predlaga N€jc, je možen edino le tako, da bi se odprle dve temi z enakim (podobnim) naslovom. V prvi bi bile samo fotografije, vsi komentarji pa v drugi.
Bilo bi povsem nepregledno in zamudno.

Sicer pa se strinjam tudi jaz. Posamezen post - max. 10 fotk.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Meni pa nekaj ne gre v lajšte. Če ima nekdo 100 slik, bo potem naredil
pač 10 postov. Kje je potem razlika? Vseeno bomo čakali, da se slikice
skupaj zložijo, na koncu pa bo v zadnjem postu pisalo le "Lepe slikce"...
Problem je v počasnosti vira slikic. Tema je takoj cela odprta, torej ni
kriv strežnik foruma ampak strežnik vira slikic. Brskalnik pač pokaže
tisto, kar je prejel od strežnikov in slikice so najpočasnejša vsebina.
Veliko forumov prakticira porazdeljenost funkcij in vsebine na različne
strežnike. Spletni strežnik s forumom na enem, baza na drugem, vsebina
(v tem primeru slike in filmi) na tretjem strežniku, seveda na dovolj
zmogljivi mrežni povezavi.
Moj predlog bi bil poseben strežnik za vsebino, vsak registrirani uporabnik
pa bi imel svoj prostor za nalaganje te vsebine. Tako nam ne bi bilo treba
čakati na "shranisije", "imageshacke" in podobne pa še naše slike bi bile
vedno pri nas, ne pa tam nekje, kjer z njimi "balinajo" po svoje.

Nekega dne, ko tudi do Most v Ljubljani pride optika, bom nekaj takega
imel na voljo. Do takrat pa žal "prvi na internetu, zadnji na optiki"...

Za enkrat imam v Mostah peskar.net na T-2 (2Mbit/2Mbit), na Kodeljevem
pa peskar.org pa AmisDSL (4Mbit/768Kbit), vso mojo vsebino pa na teh
svojih mašinah. Ko pride optika do mene, prestavim na turbo...

Zgolj v vednost in ravnanje,
Sandi

:berr
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Malce razlike pa je le, Pepe. Malce.

Obseg posamezne strani se precej skrajša. Vsaka stran (list) šteje 15 postov, nato gre v nov zavihek. Če so posti kratki, je tudi stran kratka in brskanje, ter iskanje hitro. Če so posti dolgi, naprimer veliko slik v posameznem postu, so te strani hudo dolge - predolge.

Strinjam pa se, da na hitrosti ne bo nikaršne razlike. Le malce bolj pregledno bo. Več ali manj, šminka (make-up) za forumaše.

MMG, Pepe, ti si s svojima povezavama pravi car. Tale strežnik namreč filamo kar z golobi - paketonoši, ampak smo kljub temu še kar potešeni. Malce treninga za živčke pa tudi ni odveč. Slika

N'č bat, saj bo bolje. ...... Enkrat že bo. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Dalo bi se rešiti potem tudi s številom postov na stran. To se da nastaviti tako v sedanjem kot novem forumu. V novem se da za slike, ki so postavljene na server skupaj s forumom nastaviti količino teh slik na post, največjo velikost in eventuelno avtomatsko izdelavo pomanjšanih slik pa še kaj. V vsakem primeru pa se v novem forumu da omejiti največjo velikost slike v postih (tako vključenih kot zlinkanih) kar pa zna delati probleme pri linkanju slik z drugih strani.
Med nastavitvami novega foruma je potem uporabna le še nastavitev največje število povezav na post samo tega ne bi kaj preveč omejeval.

Ah ja še ena malenkost je, kar bo tudi uporabna. Med novimi nastavitvami je tudi največja velikost avatarja in slike v podpisu 8)
Dolfe napisal/-a:MMG, Pepe, ti si s svojima povezavama pravi car. Tale strežnik namreč filamo kar z golobi - paketonoši, ampak smo kljub temu še kar potešeni. Malce treninga za živčke pa tudi ni odveč. Slika
Kaj šele porečeš na 20MBit/20Mbit aka optika pri meni? :mrgreen:
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Gorchi napisal/-a: Kaj šele porečeš na 20MBit/20Mbit aka optika pri meni? :mrgreen:

Iiiiiiiiiii, šefe, a si ga vidu?!!! Slika

Kar na Gorčijevo linijo bi se lahko konektali, ...... sploh opazil ne bi. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Gorchi napisal/-a: Kaj šele porečeš na 20MBit/20Mbit aka optika pri meni? :mrgreen:
In ti maš to tavelko gasilsko pipo za ... internetat?
Saj sem tudi jaz imel 10Mbit/10Mbit na VDSL pri T-2, samo se mi je trapasto
zdelo plačevat 52 EUR, medtem ko je v Šiški isto na optiki stalo 14 EUR...
Pa sem spustil na 2/2Mbit za 26 EUR. Očitno mislijo Moste tazadne prekopat...

:berr
Odgovori