Kondukter/sprevodnik

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Ne, zgleda da mora stric teto einšaltat. :lol: :wink:

Mateja, neki bova že pogruntala, da prideva not oz. v sedlo kot bi se reklo, ni hudič da ne, pol ko bom pa not se ga bom pa narezu da bo veselje, pa še stric bom čez dva mesca, tako da bo razlogov več kot dovolj. :D 8) Že iz tega vidika bi bilo več kot dobrodošlo, da dobim šiht na ajznponu, ker če ne tamal ne bo imel kaj dosti (materialno gledano) od strica in botra. :D :lol: :roll:
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Sem nedolgo nazaj vprašal eno teto sprevodnico, katera je šla v Metliko, mi je bila na dosegu roke, ker gre čuhapuha za Belo Krajino s prvega tira, pa sem jo vprašal kdaj je bil zadnji zunanji razpis za sprevodnika, pa mi je odvrnila, da se že skoraj ne spomni potem je pa še rekla, da ga že najmanj 8 let ni bilo. Dejala je še to, da v primeru da dobiš šiht, te načeloma zaposlijo samo za določen čas, sedaj ne vem a je ona za določen al za nedoločen čas, samo pomoje, da je za nedoločen čas, ker je stara šola. :D :lol: Mi je pa žal, da je nisem vprašal kolikšno plačo prejema, se nisva potem mogla več pogovarjat, ker je mogla it "karte šipat" 8).
Sem pa iz nepreverjenih virov izvedel, da sprevodniki in sprevodnice le niso tako slabo plačani, tam okol 800-900 mnde že dobijo pomoje, če je tako, takoj podpišem do penzije. [-o< [-o< [-o<

Sicer pa opažam, da je na vlakih čedalje več sprevodnikov in sprevodnic, zadnjič so bili na Gomulki (Dobova-Ljubljana) kar trije sprevodniki, dve sprevodnici ter sprevodnik. Presežek kadra se kaže na vsakem koraku. :lol: :roll:
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a desiro »

Ni nujno da je bil presežek, kaj če je bil kak od njih izven službe, morda je bil revizor...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Blaž napisal/-a: Sicer pa opažam, da je na vlakih čedalje več sprevodnikov in sprevodnic, zadnjič so bili na Gomulki (Dobova-Ljubljana) kar trije sprevodniki, dve sprevodnici ter sprevodnik. Presežek kadra se kaže na vsakem koraku. :lol: :roll:
Dva sta zato, da je čim manj zastonjkarjev oz. da se pregleda celoten vlak v čimkrajšem času. Isto je na relaciji Maribor-Pragersko. Tretji bi pa lahko bil kakšen nov ali pa "kontrolni", ki kontrolira sprevodnike. Zadnje čase so se ti tudi razpasli po progah.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Sedaj bi pa že znal bit kak zunanji razpis počas, kaj pravite? :D

Ne mine dan, ko ne bi pogledal na spletno stran SŽ pod rubriko prosta delovna mesta. Upanje umre zadnje...
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Vsi u penzjon pa mlade sprevodnike in sprevodnice zaposlit, pa ne bo več povprečna starost zaposlenih na ajznponu 55 let. :shock: Velikokrat naletim na sprevodnike ali pa bodisi sprevodnice, ki so zelo neprijazni in arogantni, nekaterim se že na daleč vidi s kakšno muko opravljajo to delo, marsikdo pa bi z velikim veseljem in žarom opravljal to delo, pa ti enostavno ne dajo priložnosti. Sem mnenja, da če si nečesa zelo močno želiš, da se to nekoč uresniči. Upam da kmalu. [-o< [-o< [-o<

Obstajajo pa seveda tudi izjeme, kot je recimo sprevodnik na ICS vlaku, tak visok je pa vedno ima kapo gor, pomoje da skoraj edini od vseh sprevodnikov. On poleg tega: Gospe in gospodje, kmalu bomo prispeli v Ljubljano. Zahvaljujemo se vam, da ste za svoje potovanje izbrali vlak InterCity Slovenija.

Doda še: želim vam lep in prijeten dan, pred prihodom v Zidani Most pa doda še: potnikom, ki potujejo v smeri Sevnice, Dobove, Zagreba, Beograda, svetujem, da za svoje potovanje izberejo vlak...
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
tango
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 05.11.2009, 0:35

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a tango »

Ja, ta postaja že legenda in vsi, ki naletijo nanj, so lahko srečni. Samo včasih pa zna bit vseeno malce prevsiljiv. :) Ampak vseeno manjka več takih zanesenjakov, ki s takim žarom opravljajo svoj poklic.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Se strinjam ja hehe, včasih te že kr mal v zadrego spravi. Pa ko na postaji stopi ven iz vlaka glasno pozdravi vse potnice in potnike. :) 8)
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a cokla »

tango napisal/-a:Ja, ta postaja že legenda in vsi, ki naletijo nanj, so lahko srečni. Samo včasih pa zna bit vseeno malce prevsiljiv. :) Ampak vseeno manjka več takih zanesenjakov, ki s takim žarom opravljajo svoj poklic.
Ha ha ha.... #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
tango
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 127
Pridružen: 05.11.2009, 0:35

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a tango »

cokla napisal/-a:Ha ha ha.... #-o
Sej vem.. ;)
suha
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 443
Pridružen: 01.02.2011, 10:16

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a suha »

Bodte srečni da imate takega prevodnika v svojih vrstah.
Infra
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 36
Pridružen: 19.12.2011, 18:02

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Infra »

Blaž napisal/-a:
Tono napisal/-a:Nekaj mi ni jasno: videl sem par zelo mladih sprevodnic. Pa ne mi rečt, da gre za notranjo prerazporeditev. A so začele delati pri desetih letih ali kaj? Ali pa je varianta, da se kot "zunanji" "uturiš" v kak ŽIP, nato pa se za nadaljnji razvoj kariere domeniš z "notranjim", ki ga prijatelji imenujejo "kadrovski"?
To se tudi jaz sprašujem ja, pa kakor vidim je zmeraj več mladih sprevodnic in sprevodnikov. Ko pa prideš v prometno pisarno v Lj vprašat pa nihče nič ne ve :D oz. en stric mi je celo rekel, da o tem ne sme govorit. :shock:
Kolikor se spomnim so v letih 2007, 2008 (tu nekje) zaposlili kar nekaj novih sprevodnikov in sprevodnic od zunaj. Pogoj je bila srednja šola. torej so bile punce lahko stare 18 let in so sedaj v ta pravih letih :). Po moje, ko vidite mlade vidite te, ki so bili takrat zaposleni.
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

Infra napisal/-a:
Blaž napisal/-a:
Tono napisal/-a:Nekaj mi ni jasno: videl sem par zelo mladih sprevodnic. Pa ne mi rečt, da gre za notranjo prerazporeditev. A so začele delati pri desetih letih ali kaj? Ali pa je varianta, da se kot "zunanji" "uturiš" v kak ŽIP, nato pa se za nadaljnji razvoj kariere domeniš z "notranjim", ki ga prijatelji imenujejo "kadrovski"?
To se tudi jaz sprašujem ja, pa kakor vidim je zmeraj več mladih sprevodnic in sprevodnikov. Ko pa prideš v prometno pisarno v Lj vprašat pa nihče nič ne ve :D oz. en stric mi je celo rekel, da o tem ne sme govorit. :shock:
Kolikor se spomnim so v letih 2007, 2008 (tu nekje) zaposlili kar nekaj novih sprevodnikov in sprevodnic od zunaj. Pogoj je bila srednja šola. torej so bile punce lahko stare 18 let in so sedaj v ta pravih letih :). Po moje, ko vidite mlade vidite te, ki so bili takrat zaposleni.
Verjetno je bila podobna zgodba tudi v PIC-u, na ljubljanski železniški postaji je kar nekaj rosno mladih deklet za šalterjem. Joj ne vem kaj sem takrat pred sedmimi leti razmišljal, no ja mi je pa vseeno malo v tolažbo dejstvo, da tudi takrat ne bi mogel biti sprevodnik, ker takrat pa še najverjetneje nisem imel končane srednje poklicne šole. Infra ali morda veš kdaj točno, katerega leta je bil zadnji zunanji razpis za delovno mesto sprevodnik ter prodajalec vozovnic v PIC-u?
Najlepša hvala za odgovor.
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Tono »

Blaž napisal/-a: Obstajajo pa seveda tudi izjeme, kot je recimo sprevodnik na ICS vlaku, tak visok je pa vedno ima kapo gor, pomoje da skoraj edini od vseh sprevodnikov.
Maximum power :)
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Blaž
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 120
Pridružen: 19.02.2013, 22:34

Re: Kondukter/sprevodnik

Odgovor Napisal/-a Blaž »

:thumbupl :thumbupr 8) =D>

Dober dan voščim, kontrola vozovnic prosim. 8)
Naslednja postaja... :D
Gospe in gospodje, kmalu bomo prispeli v Ljubljano. :thumbupl
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku Intercity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru, vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Spoštovani potniki, Slovenske železnice Vas pozdravljajo na vlaku InterCity Slovenija, naš vlak bo imel postanek v Zidanem Mostu, Celju, na Pragerskem in v Mariboru. Vse ostale informacije dobite pri vodji vlaka. Želimo Vam prijetno potovanje.
Odgovori