Obnova postaje Divača

Vse okoli slovenskega nacionalnega železniškega operaterja.
Odgovori
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Ljubitelj napisal/-a:Pa ni tako, vsaj ne po programu omrežja, v odklon je hitrost 50 km/h, kakor na večini moderniziranih postaj..... Bi človek pričakoval od insiderjev bolj zanseljive informacije.
LPL
Je že tako, da običajno outsiderji veliko več vejo kot insajderji....seveda, največkrat narobe;
Vožnja v smeri Sežana - Koper, torej skozi lok, je čez kretnice omejena na 35km/h!
Pa še malo statisike:
Pri nas je modernizirana Kozina in je hitrost 40km/h, moderniziran je Koper in je hitrost 40km/h, nedolgo nazaj tudi Sežana in Pivka, na obeh je hitrost 35km/h, Prestranek je ostal na 40km/h, izjema so G.Ležeče in 2/3 Divače, kjer je resnično 50....skratka na večini postaj je hitrost v odklon ostala ista kot pred modernizacijo...

Seveda nebi imel nič proti, če bi tokrat človek imel prav...
LEP DAN
Igor
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Je že tako, da običajno outsiderji veliko več vejo kot insajderji....seveda, največkrat narobe;
Vožnja v smeri Sežana - Koper, torej skozi lok, je čez kretnice omejena na 35km/h!
Pa še malo statisike:
Pri nas je modernizirana Kozina in je hitrost 40km/h, moderniziran je Koper in je hitrost 40km/h, nedolgo nazaj tudi Sežana in Pivka, na obeh je hitrost 35km/h, Prestranek je ostal na 40km/h, izjema so G.Ležeče in 2/3 Divače, kjer je resnično 50....skratka na večini postaj je hitrost v odklon ostala ista kot pred modernizacijo...
Jaz sem outsider in vem samo to, kar piše v uradnih dokumentih. V tem primeru v Programu omrežja, priloga 3F, Progovne hitrosti in ta pravi, da je hitrost na postaji Divača v odklon 50 km/h, razen v kretnice v km 669.565 v smeri proti Kp, po tvoje je to na loku iz Sežane, sam nimam pojma, kar seveda pomeni, da 95% vlakov vozi v odklon 50 km/h in ni govora o nepotrebnem razsipavanju denarja za table, ker je itak omejitev 35 na kretnici,
To je en sam biznis s tablami, tako kot ob/po cestah nas tudi tle zasipajo z vsemogočimi velikokrat nepotrebnimi ali celo zmedenimi informacijami....lok v Divači je bil že prej Vmax 50km/h, le čez kretnice je bilo 35km/h in popolnoma enako je tudi sedaj!
.
Kakšne so voznoredne seveda ne vem, ker nimam vpogleda, je pa po uradnem dokumentu za infrastrukturo recimo na vseh moderniziranih postajah na Štajerskem in Prekmurju v odklon 50 km/h, razen MS, kjer je 40 km/h in Dankovcev, 60 km/h. Zakja so pa na Primorskem tako majhne hitrosti je pa drugo vprašanje, po Štajerskem je na regionalnih progah tipično 40 km/h, seveda z izjemo njihove prestolnice, kjer je rekorno nizka, samo 20.

LPL
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Veš Ljubitelj, ti si točno taki kot naši novinarji....famozen naslov, potem pa en kup Sranja!!!
Ljubitelj napisal/-a: Pa ni tako, vsaj ne po programu omrežja, v odklon je hitrost 50 km/h, kakor na večini moderniziranih postaj..... Bi človek pričakoval od insiderjev bolj zanseljive informacije.
LPL
Tako si nas (me) v prejšnjem postu označil za malomarneža, ki ne ve kaj počne na svojem delovnem mestu,
potem se že v naslednjem vlečeš ven z nekimi uradnimi dokumenti in poveš da v bistvu nimaš pojma, kar pa ciljna publika ne prebere več...za večino sem tako ostal nesposoben insajder!
Ravno tako si napisal, da hitrost 50km/h v odklon velja za VEČINO moderniziranih postaj in zopet v naslednjem postu se vlečeš ven, da pa to velja le za Štajersko in Prekmurje.....
Dva podobno cinična odgovora sem dobil tudi v temi o Sežani, vendar se mi ni zdelo vredno niti odgovarjati....
Še dve besedi o hitrostih skozi lok....že desetletja je zgrajen, omogoča hitrost 50km/h,čez kretnice 35km/h. Tako je ostalo tudi po modernizacijo postaje.
Do pred treh dni nazaj tabel ni bilo, sedaj so se pojavile, in ti trdiš da pa to ni nepotrebno razsipanje denarja???
Na tisto kar se ne spoznam ne komentiram, ampak po mojem dvorišču mi ne bo noben intelektualec sral!
Toliko...zdaj pa grem, lažje duše na delo :wink:
LEP DAN
Igor
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a cokla »

igor72 napisal/-a:Veš Ljubitelj, ti si točno taki kot naši novinarji....famozen naslov, potem pa en kup Sranja!!!
Ljubitelj napisal/-a: Pa ni tako, vsaj ne po programu omrežja, v odklon je hitrost 50 km/h, kakor na večini moderniziranih postaj..... Bi človek pričakoval od insiderjev bolj zanseljive informacije.
LPL
Tako si nas (me) v prejšnjem postu označil za malomarneža, ki ne ve kaj počne na svojem delovnem mestu,
potem se že v naslednjem vlečeš ven z nekimi uradnimi dokumenti in poveš da v bistvu nimaš pojma, kar pa ciljna publika ne prebere več...za večino sem tako ostal nesposoben insajder!
Ravno tako si napisal, da hitrost 50km/h v odklon velja za VEČINO moderniziranih postaj in zopet v naslednjem postu se vlečeš ven, da pa to velja le za Štajersko in Prekmurje.....
Dva podobno cinična odgovora sem dobil tudi v temi o Sežani, vendar se mi ni zdelo vredno niti odgovarjati....
Še dve besedi o hitrostih skozi lok....že desetletja je zgrajen, omogoča hitrost 50km/h,čez kretnice 35km/h. Tako je ostalo tudi po modernizacijo postaje.
Do pred treh dni nazaj tabel ni bilo, sedaj so se pojavile, in ti trdiš da pa to ni nepotrebno razsipanje denarja???
Na tisto kar se ne spoznam ne komentiram, ampak po mojem dvorišču mi ne bo noben intelektualec sral!
Toliko...zdaj pa grem, lažje duše na delo :wink:
Po herkula....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ravno tako si napisal, da hitrost 50km/h v odklon velja za VEČINO moderniziranih postaj in zopet v naslednjem postu se vlečeš ven, da pa to velja le za Štajersko in Prekmurje.....
naj ti povem da velja še za skoraj vse postaje med Ce in LJ (Delno Laško, R. Toplice, Zagorje, Sava, Litija/2, Kresnice, delno Laze, Zalog). Kako so pa remonte delali na primorski progi pa ne vem, me premalokrat zanese z vlakom v deželo medvedov, oziroma se kvečjemo vozim z večernim vlakom in posledično nič ne vidim, kaj se dogaja v okolici. Me pa čudi, da so na Kozini in na vsem delu proti Kopru (-Hrastovlje) ostali pri skromnih 40 km/h v odklon. Zakja takšno razlikovanje na JŽI med SV in JV Slovenijo je je pa zanimivo vprašanje.

Kar se pa tiče pripomb o nepoznavanju lokalnih razmer
in poveš da v bistvu nimaš pojma, kar pa ciljna publika ne prebere več...za večino sem tako ostal nesposoben insajder!
bom pa dodal samo to, pojma minam kje je km 669.565 -0.261 kjer je na postaji Divača kretnica za odklon s 35 km/h. Bojda je pa to na loku proti Sežani. In potemtakem le redki vlaki zaidejo v to smer in velja kar sem napisal. Vsi ki se čutijo prizadete pa naj malo pazijo kako nakladajo v smislu
To je en sam biznis s tablami, tako kot ob/po cestah nas tudi tle zasipajo z vsemogočimi velikokrat nepotrebnimi ali celo zmedenimi informacijami....lok v Divači je bil že prej Vmax 50km/h, le čez kretnice je bilo 35km/h in popolnoma enako je tudi sedaj!

Jaz sem samo napisal, da bi pričakoval bolj točne infrmacije s strani insiderjev in nič drugega.

LPL
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a 038 »

"Cepisce" je sluzbeno mesto, na katerem se na odprti progi odcepi druga proga ali ind. tir, zelezniski promet nasprotnih in zaporednih vlakov pa vodi prometnik sosednje postaje ali progovni prometnik.
Po mojem mnenju je tisti, ki je oznacil po novem postajo Divaco malo zamesal pojme.
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

igor72 napisal/-a:
Vožnja v smeri Sežana - Koper, torej skozi lok, je čez kretnice omejena na 35km/h!
Administrativna napaka, ki ne ustreza s dejanskim stanjem na terenu, je v procesu popravljanja...
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a bart »

Pozdravljeni!

Upam, da ga res dobite. :thumbupr

Več pa v članku primorskih novic.

Jernej [-o<
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Čeprav je tema že malo zamrla, postaja še vedno ni končana; dela se še tretji podhod....končan naj bi bil do konca Maja...letošnjega :)
Iz naselja proti hišam, ujetim v železniškem trikotu:
Slika


Podhod bo potekal pod štirimi tiri, od tega je polovica narejenega; pod tirom 9 in 302 je že narejen in zasut
Slika


iz notranje strani
Slika


Imel bo stopnišče in klančino
Slika


Pa še ena iz Divače...odkar so prevoz proti Kopru prevzeli avtobusarji se promet očitno splača....vozijo kar na 3.min :mrgreen:
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Planet 1830
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 972
Pridružen: 08.10.2007, 21:25

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a Planet 1830 »

Ob 140 letnici železničarske strojne dejavnosti v Divači bo prireditev in ogled video zapisa "Kurilnica Divača" idejnega vodje g. Orbanić Josipa.

Dogodek bo 14.10.2016.
Program prireditve:
· 11. 00 Zbor na peronu železniške postaje Divača
· 11.15 Skupna fotografija pri parni lokomotivi na postaji
· 11.20 Ogled postaje ter delavnic SŽ – VIT
· 13.00 Ogled video zapisa »Kurilnica Divača« v prostorih Muzeja slovenskih filmskih igralcev
· 14.00 Druženje in pogostitev udeležencev
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a gorican »

Divača edina nima nivojskega železniškega prehoda

S to investicijo smo zaključili modernizacijo železniške postaje v Divači, zaradi katere je divaška železniška postaja uvrščena med najsodobnejše v Sloveniji, nimamo več nivojskega železniškega prehoda, imamo daljinsko upravljanje postaje in še kaj

http://www.primorske.si/Novice/Srednja/ ... ga-prehoda
bronz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 435
Pridružen: 03.09.2009, 6:35

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a bronz »

gorican napisal/-a:Divača edina nima nivojskega železniškega prehoda

S to investicijo smo zaključili modernizacijo železniške postaje v Divači, zaradi katere je divaška železniška postaja uvrščena med najsodobnejše v Sloveniji, nimamo več nivojskega železniškega prehoda, imamo daljinsko upravljanje postaje in še kaj

http://www.primorske.si/Novice/Srednja/ ... ga-prehoda
....vse mate....sam potnikov je bolj malo.....na žalost.....
Ni ga junaka...............................................................................................................
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

bronz napisal/-a: ....vse mate....sam potnikov je bolj malo.....na žalost.....
mišljeni so NPR cesta-železnica.....
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Kako se rešujejo problemi v Sloveniji.....
Po tem ko smo od obnove divaške postaje vozili v premo Koper-Ljubljana z Vmax 60km/h (čeprav je tehnično mogoče (vsaj) 65km/h), so sedaj, z novim voznim redom to spremenili in je po novem 50km/h!!
Me zanima: a to spada med gospodarski kriminal?
LEP DAN
Igor
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Obnova postaje Divača

Odgovor Napisal/-a cokla »

igor72 napisal/-a:Kako se rešujejo problemi v Sloveniji.....
Po tem ko smo od obnove divaške postaje vozili v premo Koper-Ljubljana z Vmax 60km/h (čeprav je tehnično mogoče (vsaj) 65km/h), so sedaj, z novim voznim redom to spremenili in je po novem 50km/h!!
Me zanima: a to spada med gospodarski kriminal?
Po moje je to - kriminal. Pusti gospodarskega.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Odgovori