Luksuzni vlak

Splošna debata okoli železnice oziroma kar ne paše pod ostale kategorije.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Zanima me, ali obstaja kakšen luksuzni vlak, ki vozi v Sloveniji (in se da z njim peljati)?

Lp, Luka T.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Tonka napisal/-a:Zanima me, ali obstaja kakšen luksuzni vlak, ki vozi v Sloveniji (in se da z njim peljati)?

Lp, Luka T.
Obstaja, ampak moraš iti najprej v Nemčijo ali Avstrijo, da bi se z njim peljal skozi Slovenijo.
Izbire je veliko. Classic Courier (ima že potrjeni 2 vožnji letos), Majestic Imperator, B&B Blue Train, Danube Express
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Tonka »

TGV Lyria napisal/-a:
Tonka napisal/-a:Zanima me, ali obstaja kakšen luksuzni vlak, ki vozi v Sloveniji (in se da z njim peljati)?

Lp, Luka T.
Obstaja, ampak moraš iti najprej v Nemčijo ali Avstrijo, da bi se z njim peljal skozi Slovenijo.
Izbire je veliko. Classic Courier (ima že potrjeni 2 vožnji letos), Majestic Imperator, B&B Blue Train, Danube Express


To vem. Ampak jaz bi se peljal s čim, na kar se lahko vkrcam in izkrcam v Sloveniji. Kakor vidim, kaj takega ne obstaja, tako, da me zanima, kje se da rezervirati zgoraj omenjene vožnje.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

To pa ne bo šlo.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Tonka »

TGV Lyria napisal/-a:To pa ne bo šlo.
Ne da se rezervirati vožnje iz Avstrije??? Mene zanima, kje lahko rezerviram ta classic courier ali b&b blue train. Na spletni strani b&b blue train (bb-bluetrain.at) nisem našel nič pametnega, spletne strani od classic courier pa sploh ne najdem.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Pa čuj Tonka, seveda se da rezervirat vožnjo iz Avstrije v Opatijo, če n letos pa drugo leto. Gradec je zadnja možnost za vkrcanje, https://www.majestic-train.com/en/progr ... -2018.html. Cena je zelo zmerna, primern malemu človeku, samo 1800€ za 4 dnevno pot na glavo. Pa kaj se boš vozila po naših rovtih, sem malo zjadral na strani luksuznih vlakov pa sem našel dve super možnosti Golden Eagel Kuxury Train. Sploh je sila pristopna cena, Transibirska tura samo 15-32 k€, ruta po Perziji je pa še bolj cenovno dostopna, samo 16-62 k€, seveda na glavo, dokler je še na vratu in ramenih. Ker ti bo sami dolgčas prodaj hišo, recimo na deželi, in boš uživala 14 dni v dvoje v luksuznem vlaku. Ko se boš pa vrnila pa prosim poročaj v rubriki Fotografija , če boš še imela električni priključek in ustrezno napravo.....

prijetno potovanje magari samo v Opatijo ti želi L
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Ljubitelj napisal/-a:Pa čuj Tonka, seveda se da rezervirat vožnjo iz Avstrije v Opatijo, če n letos pa drugo leto. Gradec je zadnja možnost za vkrcanje, https://www.majestic-train.com/en/progr ... -2018.html. Cena je zelo zmerna, primern malemu človeku, samo 1800€ za 4 dnevno pot na glavo. Pa kaj se boš vozila po naših rovtih, sem malo zjadral na strani luksuznih vlakov pa sem našel dve super možnosti Golden Eagel Kuxury Train. Sploh je sila pristopna cena, Transibirska tura samo 15-32 k€, ruta po Perziji je pa še bolj cenovno dostopna, samo 16-62 k€, seveda na glavo, dokler je še na vratu in ramenih. Ker ti bo sami dolgčas prodaj hišo, recimo na deželi, in boš uživala 14 dni v dvoje v luksuznem vlaku. Ko se boš pa vrnila pa prosim poročaj v rubriki Fotografija , če boš še imela električni priključek in ustrezno napravo.....

prijetno potovanje magari samo v Opatijo ti želi L
Nisem se mislil, da je tako drago. B&B Blue Train da je tolk drag? Pa saj sem bil notri (ko je stal v Kopru), ni nič tako zelo luksuznega... Nasplošno mi je B&B Blue Train najbolj zanimiv. Kaj sploh je to? Ima kakšno zvezo z (po nekaterih podatkih najbolj luksuznim vlakom na svetu) južnoafriškim Blue Train. Poleg tega je še francoski Trein Bleu (ali karkoli že).
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Tonka napisal/-a: Nisem se mislil, da je tako drago. B&B Blue Train da je tolk drag? Pa saj sem bil notri (ko je stal v Kopru), ni nič tako zelo luksuznega... Nasplošno mi je B&B Blue Train najbolj zanimiv. Kaj sploh je to? Ima kakšno zvezo z (po nekaterih podatkih najbolj luksuznim vlakom na svetu) južnoafriškim Blue Train. Poleg tega je še francoski Trein Bleu (ali karkoli že).
Train Bleu je navaden nočni vlak, ki se počasi poslavlja.
B&B Blue Train je zasebni avstrijski luksuzni vlak podjetja Brenner&Brenner. Nima nobene veze z južnoafriškim Modrim vlakom. Ljubitelj pa ni pisal o njem, temveč o Majestic Imperatorju, ki je nekakšna simulacija avstrijskega cesarskega vlaka.
Kar se Golden Eagla tiče, oni tržijo tudi najbolj luksuzen evropski vlak Danube Express, katerega vagoni so sicer v lasti MAV Nosztalgia, in ki vsaj enkrat letno pripelje tudi skozi Slovenijo.
Vsekakor pa ga ni čez starega dobrega Venice Simplon-Orient Express. Ki ima poleg vsega tudi zgodovinsko vrednost, čeprav so ga v prejšnji sezoni nekoliko pokvarili.
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Kako je pa s tem Clasic Courier? (Našel sem le njihovo spletno stran, na kateri pa ni nič pametnega.)
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Ugotovil sem, da bi mi še najbolj ustrezal Golden Eagle Grand Alpine Express, vendar nikjer ne najdem cene. Morda kdo ve ceno?
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2561
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Tonka napisal/-a:Ugotovil sem, da bi mi še najbolj ustrezal Golden Eagle Grand Alpine Express, vendar nikjer ne najdem cene. Morda kdo ve ceno?
Najdražji od vseh, Danube Express!

http://www.goldeneagleluxurytrains.com/ ... rrency=usd

Vseeno pa hvala ti, da si ga našel. Se pravi 28.-30. junij bomo morali biti pozorni, v bistvu se bo kar tri dni zadrževal pri nas in v naši soseščini, peljal pa bo tudi po Bohinjki. Odlično! :D =D> =D>
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Če je pa tako, pa iz tega ne bo nič.
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Tonka napisal/-a:Če je pa tako, pa iz tega ne bo nič.
Glede na to, da si mlad, zakaj iščeš "hud" luksuz? Vzemi jutranji vlak Gradec-Zürich (lahko izstopiš tudi v Feldkirch-u) in rezerviraj SBB panoramski vagon in uživaj ob Tirolskih in Arlberških vršacih. Priporočam v naslednjih sončnih dneh. Imajo snega za izvoz...
Uporabniški avatar
Tonka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 150
Pridružen: 18.12.2016, 19:03
Kraj: Ljubljana

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Tonka »

Re 4/4 napisal/-a:
Tonka napisal/-a:Če je pa tako, pa iz tega ne bo nič.
Glede na to, da si mlad, zakaj iščeš luksuz?

Zato, ker je to moj tretji najljubši hobi in se odlično meša z drugim najljubšim hobijem. (1. parni stroji, 2. železnica, 3. luksuzne stvari) Jaz se že na SŽ vozim v prvem razredu (čeprav vem, da je popolnoma bedasto).
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4293
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Luksuzni vlak

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Tonka napisal/-a: Zato, ker je to moj tretji najljubši hobi in se odlično meša z drugim najljubšim hobijem. (1. parni stroji, 2. železnica, 3. luksuzne stvari) Jaz se že na SŽ vozim v prvem razredu (čeprav vem, da je popolnoma bedasto).
No lepo, samo...Ni lepo, da te potem preseneti cena... :wink:

Kot sem ti rekel, vzami vlak, ki sem ti ga predlagal. Panoramski vagon je prvi razred. Lahko pa greš direktno do Züricha, ali presedeš za Chur in naslednji dan z Glacier Express do Briga in nazaj do Züricha z direktnim vlakom via. Bern. Tam prespiš in zjutraj spet vzameš panoramski vagon za do Gradca. Pa imaš luksuzni izlet. Pa ne pozabi na polno denarnico. :wink:
Odgovori