Innotrans 2008, 2. del

Vse kako spraviti železnico lepo na sliko. Digitalno ali pa tudi klasično.
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Innotrans 2008, 2. del

Odgovor Napisal/-a bojan »

OK, v prvem delu smo videli ruski ICE 3, Velaro ali kakorkoli mu že rečejo ter Alstomov AGV, pred katerim je bila daleč najdaljša vrsta. Poglejmo sedaj še nekaj motornikov, elektro in dizelskih. Pred vsakim posameznim še beseda ali dve komentarja ter link do več informacij.

Najprej še en hitri vlak - AnsaldoBreda V250. Grd...!!! :wink:


Slika


Slika


Slika


Slika


Kot sem že v prejšnjem postu rekel, so zame najboljši Francozi. Poglejte si par slikc njihovega motornika serije Z21500... Temu se reče vlak!


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika
LPB
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Posebej zanimivi so bili na sejmu Poljaki. PESA je predstavila dva motornika in sicer enega elektro - ED74, malo nižje pa še dizelskega, s katerim so zmagali na razpisu v Italiji in ga boste lahko kmalu videli tam nekje okrog Barija - ATR 220...


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika
LPB
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

bojan napisal/-a:Posebej zanimivi so bili na sejmu Poljaki. PESA je predstavila dva motornika in sicer enega elektro - ED74, malo nižje pa še dizelskega, s katerim so zmagali na razpisu v Italiji in ga boste lahko kmalu videli tam nekje okrog Barija - ATR 220...


http://www.hamradio.si/~s51qa/reportaze ... 53_800.jpg
Kakor koli že, še vedno ima duh po rusih. Zanimiva odločitev Italijanov. :-k
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Pojdimo še malo k Bombardierju, ki je imel ogromen prostor. Med drugim so predstavili novega Talenta... "Cost efficient" ter vse v znaku štirikratnega "eco".


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika
LPB
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Še nekaj drugih... Nov nemški DB 440 - "Coradia Lirex", Alstom:


Slika


Siemensov, oziroma OeBBjev RailJet. Mnenja so deljena. Pravijo, da je njegova največja prednost nizka cena vzdrževanja. Že vedo?!? Meni ni všeč. čeprav moram reči, da ima zelo lepo notranjo opremo.


Slika


Slika


Slika


Za konec o motornikih pa še zanimiv Stadler, ki je bil predstavljen zaradi tega, ker so vanj vgradili simulator za učenje strojevodij. Na vetrobransko steklo so namontirali velik display, software pa poskrbi, da vse deluje tako kot mora. Prenosna zadeva torej...


Slika


Slika


V tretjem delu pa bomo pogledali lokomotive :wink:
LPB
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Odlična predstavitev kot prvi del tako tudi drugi =D> =D>

komaj že čakam tretji del :D
LP
Matic
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a desiro »

Živ
A so msž tud kej predstavlale????

Lp Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Men pa je RailJetov vlak eden izmed najlepših potniških kompozicij... Drugače pa imajo Francozi res najlepše vlake!
Bil bi vesel, če bi se bilo kaj od tu predstavljenega našlo na naših železnicah- jaja sej vem da sanjam :roll:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Dino S napisal/-a: Bil bi vesel, če bi se bilo kaj od tu predstavljenega našlo na naših železnicah- jaja sej vem da sanjam :roll:
Za mobil-galerijo grafitov sta Gomulka in Fiat povsem zadosti dobra. Še celo preveč dobra. :?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Dino S napisal/-a:Men pa je RailJetov vlak eden izmed najlepših potniških kompozicij... Drugače pa imajo Francozi res najlepše vlake!
Bil bi vesel, če bi se bilo kaj od tu predstavljenega našlo na naših železnicah- jaja sej vem da sanjam :roll:
No, saj sem rekel, da so mnenja deljena. Tako zaradi principa kot zaradi oblike. Meni, recimo, ni všeč. Prav tako nemški vlaki. Saj so v redu, da ne bo kdo mislil, ampak so tako... dolgocajtni!!! In potem so tu Francozi, ki imajo pač malce drugačno filozofijo. Kar Brižite poglejte pa boste vedeli kaj imam v mislih. Tako po tehnologiji kot po dizajnu so čisto v drugem svetu.

No ja, sicer pa kdor me pozna me morda ne jemlje čisto resno... Vozim namreč Citroena... :D :wink:

Nejc napisal/-a:Živ
A so msž tud kej predstavlale????

Lp Nejc
:oops: Oprosti moji nevednosti... kaj bi bilo msž???
LPB
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a desiro »

bojan sori napaka pri tipkanju mislu sm ali so imele sž kej predstavljen???
še enkrat sori :roll:

Lp Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

desiro napisal/-a:bojan sori napaka pri tipkanju mislu sm ali so imele sž kej predstavljen???
še enkrat sori :roll:

Lp Nejc
IN kaj bi naj imeli predstavljeno?? Potujoče grafite, hja? :? SŽ nima nič svojega, kar bi lahko predstavili bodočim kupcem, kapiš? :wink:
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Nič hudega Nejc. Ja, v bistvu gre za sejem proizvajalcev železniške opreme. Same železnice, ali kako bi rekel, so tukaj bolj v vlogi tistih, ki jih ta oprema zanima.
LPB
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

bojan napisal/-a:Nič hudega Nejc. Ja, v bistvu gre za sejem proizvajalcev železniške opreme. Same železnice, ali kako bi rekel, so tukaj bolj v vlogi tistih, ki jih ta oprema zanima.
bojan, upam da apeliraš na Nejca, z nickom @desiro, in ne name... :wink: Sam sem se toliko vmešal, da sem kolegu obrazložil, da mi praktično nimamo kaj iskati (kar se tiče razstavljanja) na sejmu. :oops:

Važno da se zastopimo... press :D
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Jasno, seveda! :wink:
LPB
Odgovori